Koniec Xbox Live Gold

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Po 21 latach pora pożegnać się z usługą Xbox Live Gold. Co otrzymamy w zamian?

Windows Central pośpieszył się z informacją (została już usunięta), ale nic nie umknie użytkownikom, którzy bacznie obserwują gamingowe nowości. Tak było i tym razem.

Już od dłuższego czasu obserwujemy zmniejszone zainteresowanie usługą Xbox Live Gold. Gracze nie otrzymywali satysfakcjonujących gier w porównaniu do droższej usługi, jaką jest Xbox Game Pass. Tak więc już niebawem, bo od 14 września, zakończy się żywot tej legendarnej usługi, a zostanie ona zastąpiona nową, Xbox Game Pass Core.

Co to oznacza dla graczy? Otóż aktywni subskrybenci Xbox Live Gold automatycznie otrzymają dostęp do nowej usługi. Xbox Game Pass Core zapewni dostęp do gry wieloosobowej, jak i innych korzyści, czyli dostęp do 25 gier takich jak Among Us, Descenders, Dishonored 2, DOOM Eternal, Fable Anniversary, Fallout 4, Fallout 76, Forza Horizon 4, Gears 5, Grounded, Halo 5: Guardians, Halo Wars 2, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Human Fall Flat, Inside, Ori and the Will of the Wisps, Psychonauts 2, State of Decay 2, Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Lista gier ma się powiększać co miesiąc.

Oczywiście gry, które przez lata „zbierali” gracze dzięki Xbox Live Gold pozostaną do ich dyspozycji. Również cena nowej usługi zastępującej Live Gold nie zmieni się i pozostanie na tym samym poziomie, czyli 9,99 USD.

Pomimo tego, że plotki na temat zakończenia Live Gold krążyły już od jakiegoś czasu, jest to niewątpliwie zaskoczeniem. Czy jest to dobry krok? Dajcie znać!

 

Źródło: gamepasstracker

 

Autor wpisu:

Picture of Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: