Konferencja Ubisoft na E3 2018 – Podsumowanie

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Kolejne wielkie wydarzenie za nami. Ubisoft ma już za sobą występ na scenie w Los Angeles. Co ciekawego zaprezentowano widzom i fanom marki?

Ubisoft na E3 to także bardzo ciekawa dawka nowinek ze świata gier, których wydawcą jest francuski producent. Trzeba przyznać, że działo się niemało, a jeśli przegapiliście konferencję Ubi, zapraszamy na podsumowanie.

»Zobacz również: Konferencja Microsoftu na E3 2018 – podsumowanie

Po szybkim przywitaniu widzów, rozpoczęto zapowiedzią nieodłącznej produkcji każdego E3. Just Dance 2019 to ulubiony tytuł imprezowiczów i miłośników tańca. Wokół wiele popularnych hitów, do których przygrywa orkiestra dęta. Do tańca Ubi zaprasza w październiku. Więcej słów nie trzeba, a listę tytułów w JD 2019 znajdziecie poniżej.

 

Następna zapowiedź to Beyond Good and Evil 2, czyli wielka niespodzianka ubiegłej konferencji. Sam zwiastun rozpoczął się spokojnie, ale akcja szybko nabrała tempa. Wielka fala zmiotła statek bohaterów, a sprawcą zamieszania jest Jade – znana bohaterka pierwszej części. Twórcy na scenie określili produkcję jako „opera kosmiczna”. Nie zabrakło krótkiego pokazu rozgrywki, przedstawiającej sporo latających statków kosmicznych i otwarty, futurystyczny świat. W serwisie bgegame.com artyści mogą współtworzyć oprawę wizualną i dźwiękową.

 

Nieco później na scenie widzimy przedstawiciela Rainbow Six Siege, chwalącego się liczbą 35 milionów aktywnych graczy – świetny wynik! Co nowego w przyszłości R6S? Kilka sów o kolejnych zmaganiach w Pro League, a także zapowiedź filmu dokumentalnego o weteranach popularnej gry.

 

Chwilę po Rainbow Six Siege małe zakocznie. Na scenę wjeżdża dość niesforny mężczyzna na crossie, mający rozśmieszyć publikę. Szybko można się domyśleć, że to zapowiedź kolejnej produkcji z tytułem Trials Fusion. Trailer pełen ekstremalnych poziomów i niebanalnych lokacji zapowiada się świetnie. Nazwa świeżej moto-platformówki to Trials Rising. Widać, że twórcy postawili wysoką poprzeczkę, ale jeśli macie odwagę, możecie zapisać się do zamkniętej bety na trialsgame.com, także na Xbox One! Pełna wersja w lutym 2019 roku.

 

Po pokazie efekciarskich katastrof i tzw. „dzwonów” w Trials Rising, na ekranie pojawił się The Division 2. Poznaliśmy szczegóły dotyczące rozgrywki, a całość dopełnił klimatyczny zwiastun. Pierwsze sceny wyglądają wręcz bajkowo, ale zaraz wprowadzono nas do świata, gdzie toczy się walka o przetrwanie. Mocne i brutalne sceny przyprawiają o gęsią skórkę, a nasze ugrupowanie będzie walczyć o życie mieszkańców miasta.

Gracze w The Division 2 znajdą trzy specjalizacje, a w ramach postępu postaci otrzymamy nowe umiejętności i bronie. Niespodzianką są ośmio-osobowe raidy. Twórcy szykują też trzy duże i uwaga – bezpłatne DLC. Ostatni zwiastun to filmowa, pełna akcji przeprawa przez Waszyngton.

 

Króliki znów atakują! Po udanym sukcesie na Nintendo Switch, Ubisoft idzie za ciosem. Mario + Rabbids Kingdom Battle zapowiedziano bardzo melodyjnie. Wesoły zwiastun z muzyką graną na żywo ze sceny wprowadził nas do potyczek z udziałem Donkey Konga. Ich premiera niebawem – 26 czerwca.

 

Kolejna, filmowa zapowiedź to również wyczekiwany tytuł od poprzedniego E3. Skull & Bones – to będzie spora konkurencja dla Sea of Thieves. Pirackie życie i walki na morzu są tu o wiele bardziej efektowne, tym bardziej, że nie jest to kolorowa produkcja. Potwierdza to pokaz rozgrywki, przedstawiający prawdziwe, pirackie i brutalne życie na morzu. Pomijając możliwość customizacji statku, widzimy niełatwe poruszanie się i obsługę statku. Widowiskowe, pełne wybuchów starcia robią wrażenie!  Rozgrywka nie wygląda na sieciową kooperację na jednym statku. Prawdopodobnie każdy gracz będzie posiadał własny okręt, gdzie wydaje się stosowne rozkazy do załogi. Premiera gry dopiero w 2019 roku.

 

Ciąg dalszy zapowiedzi. Na scenie witamy przedstawicieli nowej gry VR – Transference. Szybko zaproszono nas na obejrzenie rozgrywki. W grze wezmą też udział żywe postacie, nie tylko wirtualne. Zapowiada się na mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny.

 

Oglądamy dalej. Czas na zwiastun kolejnej kosmicznej strzelanki, pełnej laserów i statków kosmicznych. Przemierzając galaktykę stawimy czoła wielu niebezpieczeństw. Poznajcie Starlink: Battle for Atlas, którego premiera odbędzie się 16 października.

 

W końcu na scenie pojawił się Yves Guillemot – szef Ubisoftu. Jak w minionym roku, wśród publiczności znalazł się szef Nintendo. Otrzymał on od francuskiego producenta małą niespodziankę – replikę statku nawiązującego do serii Star Fox (gry na Nintendo).

Chwilę później kilka słów o For Honor. Podziękowano graczom za wsparcie produkcji. W ramach tego, na UPlay można obrać grę całkowicie za darmo. Na koniec przygotowano bardzo klimatyczny trailer, zwiastujący nowe rozszerzenie: Marching Fire. Pojawią się nowe postacie, wydarzenia i nowy tryb – Bridge. Celem będzie wtargnięcie do twierdzy nieprzyjaciela i pokonanie go. Droga nie będzie prosta, gdyż w sztormie przeszkodzą nam różne pułapki i maszyny wojenne. Premiera 16 października.

 

Pora na kilka słów o The Crew 2, które zadebiutuje 29 czerwca. Nieco wcześniej, 21 czerwca odbędzie się otwarta beta. Można także już pobrać klienta sieciowego, aby od razu wskoczyć do gry.

 

Na koniec najbardziej oczekiwana zapowiedź – Assassin’s Creed Odyssey. Jak już dowiedzieliśmy się wcześniej, gra zabierze nas do Grecji. Jak to w każdym zwiastunie Ubisoftu, sporo akcji i efektów specjalnych, które robią wielkie wrażenie. Szkoda tylko, że wiele z tych obrazków nie jest już zaskoczeniem. Jonathan Dumont oficjalnie opowiedział o grze, w której znajdziemy sporo elementów RPG. Co ciekawe, wybierzemy czy będziemy grać mężczyzną – Alexiosem, bądź kobietą – Kassandrą. Poznaliśmy spartański system walki i dowiedzieliśmy się, że będziemy wybierać kwestie dialogowe naszych bohaterów.

Na szczęście nie zalano nas długą opowieścią o samym projekcie gry i szybko ukazano rozgrywkę w akcji. Przemierzając Grecję można podziwiać piękną architekturę i codzienne życie mieszkańców. Prócz zmiany lokacji i bohaterów, całość wygląda bardzo podobnie do Assassin’s Creed Origins. Ulepszono na pewno kilka kwestii technicznych, dzięki czemu rozgrywkę ogląda się bardzo przyjemnie. Widowiskowo wygląda niewątpliwie masowa walka, gdzie wokół padają kolejne trupy, coś na wzór Ryse: Son of Rome. Premiera Assassin’s Creed Odyssey dopiero 5 października.

 

I to wszystko co mogliśmy zobaczyć na scenie Ubisoftu. Zbyt wiele nowości nie było, gdyż większość produkcji poznaliśmy już na uprzedniej konferencji w 2017 roku. Teraz te gry poznaliśmy bliżej, głównie dzięki pokazom rozgrywki. Wielu się jednak zapewne zawiodło, że nie ujrzeliśmy zapowiedzi Splinter Cella.

Czy konferencja udana? Jak najbardziej, oglądało się bardzo przyjemnie i nie zalewano nas nudnymi opowieściami o grach czy przyszłości Ubisoftu. Czekamy więc niecierpliwie na gry i wypatrujemy więcej szczegółów na temat zaprezentowanych produkcji!

Co Was zaskoczyło bądź na co czekacie zacierając ręce?

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: