Jak wyłączyć automatyczne odnawianie subskrypcji na Xbox One

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Pamiętajcie, że zakupione subskrypcje będą same przedłużały swoją ważność, więc nie narażajcie się na dodatkowe koszty.

W ostatnich tygodniach otrzymujemy sporo wiadomości z pytaniami na temat automatycznego odnawiania członkostw dla Xbox One. Gdy korzystamy ze zdrapek i kodów nie ma problemu z kontrolą płatności, ale po podpięciu karty bankowej czy połączenia z PayPal, Microsoft sam pobierze odpowiednią sumę za przedłużenie. Dlatego raz jeszcze przypominamy jak wyłączyć samo odnawianie abonamentu takiego jak Xbox Game Pass, Xbox Live Gold czy EA Access.

»Zobacz również: Powiadomienia o przecenach obserwowanych gier wkrótce w sklepie Xbox

Zrezygnować z usługi możemy poprzez przeglądarkę lub konsolę Xbox w bardzo prosty sposób. W pierwszym przypadku logujemy się na stronie www.xbox.com/pl-PL/, a następnie w menu, gdzie znajduje się nasz avatar, wybieramy trzy kropki i klikamy na Subskrypcje. Tu pojawi nam się lista aktualnych, płatnych usług. Jeśli nie są one płacone przez karty lub konta płatnicze, to nie musicie się martwić o automatyczny pobór środków.

W kolejnym oknie zobaczymy jakie członkostwa posiadamy, kiedy wygasają i w jaki sposób zostały nabyte. Tam, gdzie użyto karty przedpłaconej (pre-paid) lub kodu cyfrowego, nie ma możliwości edycji cyklicznego odnawiania, ale w pozostałych przypadkach będzie widoczna opcja Zarządzaj.

Od wyłączenia automatycznego odnawiania dzieli nas jeszcze jeden krok. W nowo ukazanym oknie widzimy kiedy Microsoft ponownie pobierze kwotę za przedłużenie członkostwa, a tam wybieramy z menu Zmień opcje Wyłącz rozliczenia cykliczne. Następnie wystarczy potwierdzić anulowanie samo odnawiania i to wszystko, aby więcej nie martwić się o automatyczne pobranie funduszy z naszego konta.

Jeżeli chcemy zrobić to samo z poziomu konsoli, musimy wejść kolejno we Wszystkie ustawienia>Konto>Subskrypcje. Tam zobaczymy wszystkie aktywne plany i możemy zmienić ustawienia płatności.

Promocje takie jak Xbox Live Gold czy Xbox Game Pass za 4 złote to świetna okazja na dostarczenie sobie rozrywki tanim kosztem, ale przy każdej takiej ofercie, pamiętajcie o kontrolowaniu cyklicznych rozliczeń, które zawsze zostaną uruchomione po aktywowaniu usługi. Miejcie też na uwadze dobre innych, podając dalej ten wpis waszym znajomym, którzy korzystają z płatnych usług na Xbox One.

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl