Jak wyłączyć automatyczne odnawianie subskrypcji na Xbox One

Pamiętajcie, że zakupione subskrypcje będą same przedłużały swoją ważność, więc nie narażajcie się na dodatkowe koszty.

W ostatnich tygodniach otrzymujemy sporo wiadomości z pytaniami na temat automatycznego odnawiania członkostw dla Xbox One. Gdy korzystamy ze zdrapek i kodów nie ma problemu z kontrolą płatności, ale po podpięciu karty bankowej czy połączenia z PayPal, Microsoft sam pobierze odpowiednią sumę za przedłużenie. Dlatego raz jeszcze przypominamy jak wyłączyć samo odnawianie abonamentu takiego jak Xbox Game Pass, Xbox Live Gold czy EA Access.

»Zobacz również: Powiadomienia o przecenach obserwowanych gier wkrótce w sklepie Xbox

Zrezygnować z usługi możemy poprzez przeglądarkę lub konsolę Xbox w bardzo prosty sposób. W pierwszym przypadku logujemy się na stronie www.xbox.com/pl-PL/, a następnie w menu, gdzie znajduje się nasz avatar, wybieramy trzy kropki i klikamy na Subskrypcje. Tu pojawi nam się lista aktualnych, płatnych usług. Jeśli nie są one płacone przez karty lub konta płatnicze, to nie musicie się martwić o automatyczny pobór środków.

W kolejnym oknie zobaczymy jakie członkostwa posiadamy, kiedy wygasają i w jaki sposób zostały nabyte. Tam, gdzie użyto karty przedpłaconej (pre-paid) lub kodu cyfrowego, nie ma możliwości edycji cyklicznego odnawiania, ale w pozostałych przypadkach będzie widoczna opcja Zarządzaj.

Od wyłączenia automatycznego odnawiania dzieli nas jeszcze jeden krok. W nowo ukazanym oknie widzimy kiedy Microsoft ponownie pobierze kwotę za przedłużenie członkostwa, a tam wybieramy z menu Zmień opcje Wyłącz rozliczenia cykliczne. Następnie wystarczy potwierdzić anulowanie samo odnawiania i to wszystko, aby więcej nie martwić się o automatyczne pobranie funduszy z naszego konta.

Jeżeli chcemy zrobić to samo z poziomu konsoli, musimy wejść kolejno we Wszystkie ustawienia>Konto>Subskrypcje. Tam zobaczymy wszystkie aktywne plany i możemy zmienić ustawienia płatności.

Promocje takie jak Xbox Live Gold czy Xbox Game Pass za 4 złote to świetna okazja na dostarczenie sobie rozrywki tanim kosztem, ale przy każdej takiej ofercie, pamiętajcie o kontrolowaniu cyklicznych rozliczeń, które zawsze zostaną uruchomione po aktywowaniu usługi. Miejcie też na uwadze dobre innych, podając dalej ten wpis waszym znajomym, którzy korzystają z płatnych usług na Xbox One.

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

No comments yet.

Podziel się swoją opinią!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Maj 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031