Jak słuchać muzyki w tle na Xbox One? Doradzamy!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Odtwarzanie muzyki w tle – Bardzo długo przez graczy wyczekiwana funkcja na najnowszej konsoli Microsoftu, od dawna obecna na Xbxoie 360 w końcu zawitała na konsolach. Jednakże tu też nie obeszło się bez utrudnień dla graczy z m.in. Polski. Na chwilę obecną żadna aplikacja do tego stworzona nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, można co prawda korzystać z płatnego Grove Music, ale wymaga to płacenia dodatkowego abonamentu oraz utkwienia na innym regionie, przez co cała konsola oraz gry domyślnie będą w języku wybranego regionu.

Jak zatem to obejść?
Na początku będziemy musieli zmienić region naszej konsoli, ale tylko na czas pobrania potrzebnej nam aplikacji. Polecamy Stany Zjednoczone (United States). Gdy uruchomimy już ponownie konsole, przechodzimy do sklepu z aplikacjami. Szukamy tam pozycji „Simple Background Music Player” i pobieramy ją.

simple-background-1

Gdy tylko przypiszemy sobie powyższa aplikacje do konta i ją pobierzemy, możemy wrócić na nasz poprzedni region.
Teraz tylko musimy przygotować naszą muzykę, którą będziemy chcieli słuchać w trakcie ogrywania ulubionych tytułów. Aby to zrobić najprościej, my użyliśmy pendrive’a, na którego zgraliśmy swoje utwory. Żeby jednak konsola wykryła naszą muzyczną listę, wszystko musimy umieścić w katalogu „Xbox Music Library” i gotowe!

Wystarczy wpiąć nasz nośnik pamięci do konsoli i cieszyć się muzyką w trakcie gry! Aby szybko zarządzać głośnością czy kolejnością piosenek wystarczy szybko dwukrotnie nacisnąć logo Xboksa na kontrolerze. Miłej zabawy!

***AKTUALIZACJA***
Aplikacja powinna być już normalnie widoczna na Polskim regionie, jeśli jednak nadal byście jej tam nie widzieli, wykonajcie powyższe kroki.

Autor wpisu:

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: