Baterie do kontrolerów Xbox One z indukcyjnym ładowaniem

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Bezprzewodowe i szybkie uzupełnienie baterii – nowy projekt wystartował na kickstarterze.

Francuska firma Bidul, która zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami w branży IT dla urządzeń mobilnych, zaproponowała swój nowy projekt, gdzie zbiórka na jego realizację ruszyła kilka dni temu na kickstarterze. Pomysł związany jest z ładowaniem indukcyjnym kontrolerów do Xbox One / One S / One X. Ładowania standardem Qi wyróżniają się bardzo szybkim uzupełnieniem mocy w urządzeniach elektronicznych. W tym przypadku jest to akcesorium od Xboxa, które według danych technicznych naładujemy już po 60 minutach. Czas grania na akumulatorach producenta przewidziany został na około 8 godzin, a w trybie gotowości posłuży do 30 dni. Sama ładowarka Qi jest kompatybilna z innymi urządzeniami, które obsługują tą technologię (np. telefony komórkowe).

Na czym polega ładowanie indukcyjne? Jest to prosty i bezprzewodowy sposób, gdzie po zakończonej rozgrywce wystarczy umieścić kontroler na stacji Qi, a ten automatycznie przejdzie w tryb ładowania. Indukcyjną podstawkę podłączymy poprzez kabel USB do konsoli, a specjalny akumulator od firmy Bidul włożymy w miejsce baterii kontrolera Xbox. Ledowe oświetlenie poinformuje nas o zakończaniu swojej pracy.

 

Jakie są wady francuskiego wynalazku? Podczas ładowania nie jest możliwe używania kontrolera, więc jeśli nie posiadamy zapasowego pada, zmuszeni będziemy przerwać grę. Również jego cena jest blisko dwa razy droższa od standardowego zestawu Play & Charge, tym samym rozwiązanie Microsoftu gwarantuje do 30 godzin grania, zaś ładowanie Qi pozwoli cieszyć się wirtualną rozrywką do 8h.

Jedynym plusem jest zastosowanie ładowania bezprzewodowego, jednak produkt jest jeszcze niegotowy oraz mało praktyczny.Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: