Bijatyka brutalniejsza od Mortal Kombat? Sprawdźcie GUTS

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Przemoc na całego w nowej grze od Flux Game Studio zostanie wydana jeszcze w tym roku.

GUTS (Gory Ultimate Tournament Show) to twór niezależnego, brazylijskiego studia, przedstawiający walki w unikatowym stylu, gdzie celem jest oderwanie wszystkich kończyn przeciwnika. Odcięcie wrogowi dwóch nóg czy rąk nie oznacza koniec walki, gdyż sytuacja na arenie wciąż może ulec zmianie. Nasi herosi nie posiadają tym samym  żadnych dodatkowych broni, a rundy nie mają limitu czasowego, jak to bywa w podobnych grach z gatunku bijatyk. Tak prezentują się główne zasady nowego tytułu, który ma szansę stać się grą e-sportową.

Gra przenosi nas do roku 2067, kiedy naukowcy udowodnili, że widzowie oglądający brutalną przemoc są zdrowsi i spokojniejsi. Waleczni gladiatorzy znajdują się więc w telewizyjnym reality-show, stając się wielkimi gwiazdami, a każdy z nich posiada własną historię i powód, aby dostać się do programu. Na arenie mogą pojawić się dodatkowe bonusy, zwiększające sposoby na eliminację przeciwnika, a wszystko po to, aby oczywiście uatrakcyjnić oglądalność.

Oprócz widowiskowych amputacji rąk czy nóg, gra cechuje się szybkim i dynamicznym stylem walki, a cały spektakl przepełniony jest sporą dawką humoru. Komiczne komentarze oraz odgłosy uczestników nieraz rozśmieszą zawodników. Aby przejść do combosu umożliwiającemu odcięcie kończyn, należy odblokować specjalne GUTS moves. Zdekompletowany wojownik zmienia sposób poruszania się oraz atakuje w inny, lecz również skuteczny sposób.

Ciekawym rozwiązaniem jest brak limitu czasowego w rundzie i zrezygnowanie z paska poziomu zdrowia. GUTS pozwoli również na walki online jak i w trybie lokalnego multiplayera na jednej kanapie.

»Zobacz również: Gry z lokalnym multiplayerem na Xbox One

Początkowo otrzymamy dostęp do jedynie sześciu postaci, jednak twórcy zapewniają rozwijanie produkcji i dostarczanie kolejnych wojowników oraz innych dodatków. Niemniej jednak zapowiada się naprawdę grywalny tytuł, który ma szansę również trafić na rynek gier e-sportowych. W niektórych krajach Flux Game Studio zorganizowało już bardzo udane turnieje, gdzie GUTS zostało ciepło przyjęte przez uczestników.

Tytuł ten przyciągnął mocno Naszą uwagę, dając kolejną nadzieję w gry indie, które potrafią wciągnąć na długi czas. Tym bardziej, że nie oklepuje stale tych samych schematów, gdzie zmienia się tylko fabułę, a tu mamy rozrywkową bijatykę-sieczkę z olbrzymią dawką krwawego humoru.

Premiera gry jeszcze w tym roku i dostępna będzie na platformie Xbox One, Playstation 4 oraz Steam.

 

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: