Gry z Xbox Series X|S zagramy na Xbox One

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Podczas konferencji Xbox & Bethesda Showcase poznaliśmy wiele ciekawych rzeczy. Jednak jest jeszcze jedna informacja, która spodoba się użytkownikom Xbox One.

xCloud na Xbox One

Jak wiadomo, ze względów technicznych nowe i ekskluzywne, wymagające odpowiednich podzespołów, gry będą trafiać wyłącznie na Xbox Series X|S. Ale to nie znaczy, że gracze posiadający starsze wersje konsol obejdą się smakiem bądź będą zmuszone do zakupu nowego sprzętu.

Według oficjalnej informacji zawartych w notatce po niedzielnym wydarzeniu, sprzęt z 2013 roku będzie wykorzystywał xCloud aby każdy gracz miał możliwość zagrania w nowe tytuły tj. Microsoft Flight Simulator:


„For the millions of people who play on Xbox One consoles today, we are looking forward to sharing more about how we will bring many of these next-gen games, such as Microsoft Flight Simulator, to your console through Xbox Cloud Gaming, just like we do with mobile devices, tablets, and browsers.”


Jednocześnie możemy znaleźć informacje potwierdzające iż jeszcze w tym roku wprowadzą Xbox Cloud Gaming na Xbox One. Słowa o tym padły od Kareema Choudhry, szefa Microsoftu ds. gier w chmurze gdy wspomniał o integracji xCloud z konsolami, która trafi do nas pod koniec tego roku. Jednocześnie należy pamiętać, że warunkiem korzystania z takich dobrodziejstw jakim jest granie w chmurze, jest posiadanie subskrypcji  Xbox Game Pass Ultimate. Niewątpliwie jest to znakomita opcja dla osób które niekoniecznie chciały wymienić sprzęt na nowy. To nic innego jak przedłużenie cyklu życia konsol Xbox One i namacalna namiastka nowej generacji na starszym już sprzęcie.

Xbox One

Jedyne co nam teraz pozostaje, to cierpliwie czekać na kolejną dawkę informacji odnoście grania w chmurze na Xbox One. Jak myślicie, czy to będzie okres świąteczny czy uda się wcześniej zagrać w nowe gry na starszych konsolach?

Nasze podsumowanie Xbox & Bethesda Showcase znajdziecie tutaj. Pamiętajcie też, że dziś o 19:00 zaplanowane jest rozwinięcie konferencji.

Źródło: news.xbox.com

Autor wpisu:

Picture of Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: