Gry Xbox w wirtualnej rzeczywistości jeszcze w tym roku na platformie Windows

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Microsoft na imprezie PAX West 2017 przedstawił nowości Mixed Reality, w tym dostępne gry i aplikacje.

Tegoroczna impreza w Seattle zaoferowała fanom darmowe wejściówki na przygotowaną sesję ID@Xbox, gdzie zainteresowani mogli wypróbować nowe tytuły. Oprócz samych gier na konsolę Xbox, uczestnicy otrzymali dostęp do akcesoriów Mixed Reality, które pojawią się w sprzedaży już 17 października, czyli w dzień kolejnej aktualizacji dla systemu Windows: Fall Creators Update.

Nowe zestawy wirtualnej rzeczywistości wyróżniają się tym, że nie potrzebują dodatkowych urządzeń śledzących Nasze położenie, jak w przypadku Playstation VR. Czujniki wbudowane są w gogle, które dostarczą firmy współpracujące z Microsoftem: HP, Lenovo, Dell, ASUS i Acer.

Testom towarzyszyły przygotowane gry, wśród których znajdziemy tytuły jak Halo, Superhot, Minecraft Arizona Sunshine czy Skyworld. Z aplikacji zaprezentowano m.in. GoPro, HaloTour, NextVR, Galaxy Explorer. Nad wszystkim pracuje szerokie grono programistów i wydawców, aby dostarczyć wiele ciekawych pozycji dla chętnych wrażeń graczy. Jak widać znajdziemy tam również 343 Industries, które poszerzy doznania w kolejnych odsłonach Halo.

Obsługę urządzeń wirtualnej rzeczywistości otrzymają komputery wyposażone w Windows Mixed Reality i Windows Mixed Reality Ultra. Różnią się one jakością wyświetlania obrazu, gdzie Ultra zamiast 60 klatek na sekundę poradzi sobie z 90 FPS.

Ceny gogli Mixed Reality zaczynają się od 299$, zaś zestawy z kontrolerami wyniosą około 399$. Nie wszystkie z nich będą dostępne w tym roku, np. ASUS dostarczy swój produkt dopiero na wiosnę 2018.

Co do kompatybilności urządzeń z konsolą Xbox nie wiemy nic, choć jak pamiętamy pierwsze zapowiedzi Projectu Scorpio posiadały informację w specyfikacji o obsłudze VR. Zostało to jednak po cichu usunięte ze strony promującej tegoroczną konsolę. Alex Kipman – człowiek odpowiedzialny m.in. za technologię Kinect – powiedział w marcowym wywiadzie dla Forbes:

Nasz plan ma doprowadzić Mixed Reality do rodziny urządzeń Xbox One, w tym Project Scorpio, w 2018 roku.

Kto z Was jest zainteresowany urządzeniami Mixed Reality na Xbox One? Ogralibyście chętnie np. Halo czy Minecraft w wirtualnej rzeczywistości?

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: