Microsoft porzuca Groove i rozpoczyna współpracę ze Spotify

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Choć aplikacja ta nie była w pełni funkcjonalna w Polsce, to na pewno już nie doczekamy się, że kiedyś to nastąpi.

Groove Music (znane też jako Xbox Music) to muzyczna platforma Microsoftu, oferująca dostęp do ponad 38 milionów utworów muzycznych, do których wgląd można uzyskać za pośrednictwem płatnej subskrypcji lub ich pojedynczego zakupu. Okazuje się jednak, że konkurencja jest zbyt silna aby z nią walczyć. Mowa rzecz jasna o usłudze Spotify, która w tej chwili  jest obecna w ponad 60 krajach, posiada 140 mln aktywnych użytkowników, z czego blisko 60 milionów płaci abonament. Ten zaś oferowany jest w różnych formach: w wersji dla studentów, dołączając go planu taryfowego u operatora, albo nawet w opcji jednego abonamentu dla całej rodziny.

Nic więc dziwnego, że Groove poddaje się i nie będzie inwestować w tą platformę, ale są tego pewne plusy. Polscy gracze nie mogli wykorzystać tego, co oferowano m.in. w Stanach Zjednoczonych (np. słuchania muzyki w tle przez Groove), ale nic straconego. Microsoft i Spotify nawiązały w ostatnim czasie współpracę, dzięki czemu na Xbox One możemy korzystać z apki Spotify, a użytkownicy muzyki Groove mogą przenieść swoje playlisty do szwedzkiej aplikacji i korzystać przez 60 dni z pełnej oferty Spotify Premium.

W ten sposób, pod koniec roku Groove będzie tak samo funkcjonalny w innych krajach, tak jak do tej pory w Polsce. To znaczy, że korzystający odtworzą w aplikacji jedynie zapisany lokalnie utwór. Aktualnie Groove działa w ten sam sposób jak przedtem, lecz tylko do 31 grudnia.

Jeśli jeszcze nie korzystacie ze Spotify na Xbox One, to możecie pobrać aplikację poniżej lub z poziomu konsoli.

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: