Gamescom 2021: Xbox Stream. Podsumowanie

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Pora na szybkie podsumowanie najważniejszych punktów tego, co mogliśmy zobaczyć w trakcie dzisiejszej, 90-cio minutowej transmisji. Zapraszamy!

Forza Horizon 5
Nowy festiwal Horizon nadjedzie na nasze konsole oraz komputery już 9 listopada. Dziś mogliśmy zobaczyć nie tylko okładkę gry przedstawiającą auta Mercedes-AMG ONE i the 2021 Ford Bronco Badlands, ale i soczysty, robiący ogromne wrażenie ośmiominutowy gameplay! Tylko sami zobaczcie na pierwsze minuty gry.

Forza Horizon 5 okładka

Tradycyjnie nie mogło się też obejść bez limitowanego kontrolera w Meksykańskim klimacie gry. Wyróżniają go charakterystyczne barwy, oraz specjalna, bąbelkowa tekstura dolnej części obudowy. Już teraz możecie zamówić go pod tym linkiem w ramach przedsprzedaży w cenie 319 złotych, a na sklepowe półki trafi 9 listopada, wraz z premierą gry.


Microsoft Flight Simulator
Na 7 września zapowiedziano kolejne ulepszenia pod kątem detali świata. Tych tym razem doczekają się Niemcy, Austria oraz Szwajcaria.

W listopadzie otrzymamy także statek powietrzny przyszłości, czyli Volocopter: VoloCity Air Taxi.

To jeszcze nie wszystko, bowiem jesienią doczekamy się także pierwszego tak dużego i tego typu rozszerzenia gry. Mam tu na myśli Reno Air Races. To nic innego, jak słynne powietrzne wyścigi najszybszych śmigłowców!


Xbox Game Streaming dociera także na konsole!
To ważny moment dla grania w chmurze, bowiem streaming dużymi krokami dociera także na konsole. To pozwoli błyskawicznie próbować nowych gier i włączać je od ręki bez potrzeby instalacji, lub prze ewentualną instalacją. Co jeszcze lepsze, ta funkcja zawita także na konsole poprzednie generacji – Xbox One. To oznacza gry z dziewiątej, odtwarzane na ósmej generacji! Do tego wystarczy stabilne połączenie internetowe oraz aktywna subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate. Premiera już w te święta!


Psychonauts 2
Double Fine Productions zaprezentowało także nowy zwiastun Psychonauts 2. Pamiętajcie też, że gra dostępne jest już od dziś, także w ramach Xbox Game Pass.


Age of Empires IV
Graczom został zademonstrowana została namiastka tego, co czeka ich w grze Age of Empires IV na komputery osobiste. Premiera 28 października, kiedy to tez tytuł trafi do Xbox Game Pass.


State of Decay

Trumble Valley, czyli oryginalna mapa z pierwszej odsłony serii pojawi się w State of Decay 2: Juggernaut Edition i to w pełni zremasterowana. Zostanie ona wydana w ramach aktualizacji Homecoming, 1 września.


Wasteland 3

Cult of the Holy Detonation to najnowsze rozszerzenie do gry Wasteland 3. Doczekamy sie go 5 października tego roku. Zajawkę tego, czego możecie się spodziewać zobaczycie na poniższym zwiastunie.


Dying Light 2 Stay Human
Całe wydarzenie rozpoczęła prezentacja od naszego rodzimego studia, czyli Techland. Tutaj twórcy skupili się na systemie modyfikacji broni w Dying Light 2. Premiera gry 7 grudnia.


The Gunk
Image & Form Games, Thunderful Group, czyli twórcy gry SteamWorld zapowiedzieli swoją pierwszą grę 3D. Na konsolach Xbox Series X doczekamy się także 60 klatek na seunde przy rozdzieczości 4K. Premiera jeszcze w tym roku. Produkcja trafi także do Xbox Game Pass.


Crusader Kings III
Życie króla to wcale nie sielanka, tak jakby mogło się to wydawać. Zwłaszcza, kiedy Twojej śmierci wyczekuje sama królewna, a to wcale nie koniec komplikacji. Premiera jeszcze w tym roku, także w Xbox Game Pass.


Humble Games

Humble Games zaskoczyło bardzo miłym ogłoszeniem, podając listę niezależnych produkcji, przygotowanych na Xbox One i XSX|S dostępnych w dniu premiery na Xbox Game Pass:

  • Flynn: Son of Crimson
  • Archvale
  • Bushiden
  • Chinatown Detective Agency
  • Dodgeball Academia
  • Midnight Fight Express
  • Next Space Rebels
  • Signalis
  • Unpacking
  • Unsighted


Zapis z transmisji
Pełen zapis z wczorajszej transmisji, w 4K60 oraz polskimi napisami, możecie obejrzeć poniżej.


Źródło: news.xbox.com, materiały prasowe.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: