GameDVR teraz w Full HD i z obsługą dysków zewnętrznych!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Insiderzy testują nowe rozwiązania Microsoftu, dotyczące przechwytywania i zapisu rozgrywki z gier na Xbox One.

Premiera Xbox One X już niebawem, gdzie doświadczymy nowe możliwości usługi GameDVR. Otrzymamy dostęp do nagrywania materiałów w rozdzielczości 4K, w 60kl/s i obsługą HDR. Jest to wielki przeskok od tego, co mogliśmy wykorzystać do tej pory. Standardowe konsole Xbox One nie zostaną jednak w tyle, ponieważ Microsoft wprowadza nową aktualizację, pozwalającą nagrać rozgrywkę w jakości Full HD, a także wybierzemy miejsce jego zapisu. Ten możemy umieścić prosto na podpiętej pamięci masowej. Jeśli wybierzemy tą opcję, czas nagrywania może osiągnąć nawet jedną godzinę!

Źródło: https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/6zznuk/you_are_now_able_to_record_for_1_hour_using_an/

Dotychczas zapisując rozgrywkę w 720p na dysk konsoli Xbox One, musieliśmy zmieścić się w czasie 5 minut. Nowa aktualizacja, oferująca zachowanie zapisu w 1080p, została ograniczona do 2 minut nagrywania. W obu przypadkach utrzymywane zostaje 30 klatek na sekundę.

Automatyczny zapis na dysku zewnętrznym to duże udogodnienie, gdzie nie musimy dzielić na części udokumentowanej rozgrywki. Przede wszystkim jest to przygotowywanie tej funkcjonalności na premierę Xbox’a One X, gdzie zapis w tak świetnej jakości będzie kosztować Nas sporo miejsca na dysku. Tym samym zmieni się jego przeznaczenie, ograniczające nas do tej pory do jedynie instalacji gier i dodatków.

Opcja ta dostępna w najnowszej aktualizacji systemu, aktualnie tylko da Insiderów w kręgu Alpha.

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: