FPS Boost nadciąga na Xbox Seires X|S

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Dzięki dostatecznie dużej mocy konsol nowej generacji, wybrane stare tytuły będą jeszcze lepsze. FPS Boost zwiększy ilość klatek w grach!

Podobnie jak na konsolach Xbox One, gdzie wybrane gry z Xboksa 360 mogliśmy przełączać między trybem większej rozdzielczości a wyższego klatkażu, tak podobnej funkcji doczekał się teraz Series X|S.

Oznacza to, że począwszy od dziś w pięciu tytułach (lista poniżej) z poprzedniej generacji otrzymamy dodatkowe klatki, dzięki mocy obliczeniowej, jaka drzemie w konsoli. To przełoży się na jeszcze większą płynność, a co za tym idzie lepsze wrażenia z rozgrywki. Do tego możemy dołożyć obecny już tryb Auto HDR (wzbogaca tytuły o HDR, gdy te go natywnie nie posiadają) i nasz czas spędzony z padem w dłoni staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujący.

To, kiedy gra korzysta z FPS Boost’a czy wspomnianego Auto HDR możemy dowiedzieć się w bardzo prosty sposób, włączając przewodnik w trakcie gry. W prawym górnym rogu ujrzymy wtedy odpowiednie oznaczenia.

Xbox FPS Boost

Na początek w gronie wspieranych gier przez FPS Boost są:

  • Far Cry 4
  • New Super Lucky’s Tale
  • Sniper Elite 4
  • UFC 4
  • Watch Dogs 2

Niebawem na wiosnę otrzymamy także możliwość włączania i wyłączania takich udogodnień w konkretnych grach, gdybyśmy sobie tego z jakiegoś powodu życzyli. Na ten moment gracze mogą jedynie zrezygnować z trybu Auto HDR, wyłączając go całkowicie dla wszystkich obsługujących go tytułów w ustawieniach wyjścia obrazu konsoli.

Microsoft nie ustaje w udoskonalaniu swojej najnowszej konsoli i zapowiada wsparcie FPS Boost dla wielu kolejnych gier na przestrzeni nadchodzących miesięcy, także tych dostępnych w ramach Xbox Game Pass.

Źródło: news.xbox.com

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 5 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: