FPS Boost nadciąga na Xbox Seires X|S

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Dzięki dostatecznie dużej mocy konsol nowej generacji, wybrane stare tytuły będą jeszcze lepsze. FPS Boost zwiększy ilość klatek w grach!

Podobnie jak na konsolach Xbox One, gdzie wybrane gry z Xboksa 360 mogliśmy przełączać między trybem większej rozdzielczości a wyższego klatkażu, tak podobnej funkcji doczekał się teraz Series X|S.

Oznacza to, że począwszy od dziś w pięciu tytułach (lista poniżej) z poprzedniej generacji otrzymamy dodatkowe klatki, dzięki mocy obliczeniowej, jaka drzemie w konsoli. To przełoży się na jeszcze większą płynność, a co za tym idzie lepsze wrażenia z rozgrywki. Do tego możemy dołożyć obecny już tryb Auto HDR (wzbogaca tytuły o HDR, gdy te go natywnie nie posiadają) i nasz czas spędzony z padem w dłoni staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujący.

To, kiedy gra korzysta z FPS Boost’a czy wspomnianego Auto HDR możemy dowiedzieć się w bardzo prosty sposób, włączając przewodnik w trakcie gry. W prawym górnym rogu ujrzymy wtedy odpowiednie oznaczenia.

Xbox FPS Boost

Na początek w gronie wspieranych gier przez FPS Boost są:

  • Far Cry 4
  • New Super Lucky’s Tale
  • Sniper Elite 4
  • UFC 4
  • Watch Dogs 2

Niebawem na wiosnę otrzymamy także możliwość włączania i wyłączania takich udogodnień w konkretnych grach, gdybyśmy sobie tego z jakiegoś powodu życzyli. Na ten moment gracze mogą jedynie zrezygnować z trybu Auto HDR, wyłączając go całkowicie dla wszystkich obsługujących go tytułów w ustawieniach wyjścia obrazu konsoli.

Microsoft nie ustaje w udoskonalaniu swojej najnowszej konsoli i zapowiada wsparcie FPS Boost dla wielu kolejnych gier na przestrzeni nadchodzących miesięcy, także tych dostępnych w ramach Xbox Game Pass.

Źródło: news.xbox.com

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 7 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: