Forza Motorsport znika ze sklepu Microsoft

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Pamiętacie zniknięcie ze sklepu cyfrowego Forzy Horizon 1? Teraz przyszła pora na kolejną część, tym razem z serii Motorsport.

Jeszcze wcale nie tak dawno pożegnaliśmy się z pierwszą odsłoną Horizon, ze względu na wygasające licencje. Gracze posiadający wtedy abonament Gold, dostali jeszcze szansę przypisania gry do swojego profilu, dzięki Games With Gold. Dzięki czemu mogą do niej wracać w każdej chwili, mimo nieobecności na wirtualnej półce sklepowej.

Nie inaczej jest teraz, bo mowa tu o Forzie Motorsport. Poprzednie odsłony są już nieodstępne od jakiegoś czasu, więc czas na piątą część tej gry wyścigowej. Wszystko to za sprawą wygasających licencji. Nie jest znana dokładna przyczyna, ale domniemywa się, że chodzi o program Top Gear i zmiany, które z nim związane zaszły w ostatnich latach. Warto nadmienić, że w nowszych częściach, również znajdują się np. tory czy komentarze ówczesnych wtedy prowadzących, pochodzą z tego programu telewizyjnego. Pojawia się więc pytanie, czy następną w kolejce, w niedalekim czasie jest ceniona Forza Motorsport 6?

Wracając do „piątki”, jeżeli już wcześniej nabyliście jej kopię cyfrową, czy to normalnie, czy z Games with Gold, nadal możecie swobodnie ją usuwać i instalować ponownie. To samo tyczy się dodatków.

Tak, w 2013 roku prezentował się trailer Forzy Motorsport 5:

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: