Forza Motorsport 7 zniknie z Microsoft Store i Xbox Game Pass 15 września

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Gra Forza Motorsport 7 ze względów licencyjnych zniknie z cyfrowego sklepu w połowie września. Wraz z tym opuści Xbox Game Pass. Na szczęście Microsoft ma niespodziankę dla najbardziej zaangażowanych graczy.

Gry w wersji cyfrowej mają swoje plusy i minusy. Jeżeli mowa o tym drugim, to zdecydowanie zaliczymy tu ich żywotność w sprzedaży ze względu na wszelakie licencje.

Gdy te wygasną, gra musi zostać wycofana z dalszej dystrybucji. To oznacza, że takie pozycje nie będą już dostępne do kupna w przyszłości w wersji cyfrowej. Oczywiście dotychczasowi nabywcy nadal mogą korzystać z zakupionych wcześniej tytułów.

Dokładnie 15 września tak zwany end of life dotknie najnowszą aktualnie odsłonę serii Forza Motorsport. Ta, choć jest grą własną marki Xbox, to będzie zmuszona siłą rzeczy opuścić katalog Xbox Game Pass i nie będzie dostępna w nim wedle zasady „dożywotnio”.

Mimo to gigant z Redmond wychodzi do graczy z pomocna dłonią i ma dla nich niemały prezent. Bowiem Ci, którzy ogrywali ten tytuł w ramach abonamentu, ale kupili w przeszłości do niej jakąkolwiek zawartość dodatkową, otrzymają kod na pełną wersję gry w wersji Standard, który będzie można aktywować przez kolejne dwa lata. Rzecz jasna po jej aktywacji gra jest już Wasza na zawsze.

Jeżeli zaliczacie się do tego grona graczy, koniecznie sprawdźcie swoje wiadomości na koncie Xbox. Powinna czekać tam na Was specjalna wiadomość, lub pojawi się na dniach – najpóźniej do drugiego września.

Z kolei gdy nie kupiliście wcześniej żadnego rozszerzenia, a jesteście posiadaczami konsoli bez napędu (Xbox One S All Digital lub Xbox Series S), zmuszeni będziecie zakupić grę, jeżeli chcecie kontynuować jej ogrywanie po 15 września. Na takie sytuacje zaś przygotowano specjalne rabaty:

Forza Motorsport 7 Edycja Standard: 44,75 zł
Forza Motorsport 7 Edycja Deluxe: 64,75 zł
Forza Motorsport 7 Edycja Ultimate: 87,25 zł

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 7 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: