FIFA 21 bez funkcji cross-play pomiędzy platformami oraz generacjami

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Internauta pyta: „Jeśli mam PS5, a mój kolega ma PS4, to zagramy razem? (to samo tyczy się Xboxa)”. Twórcy FIFY odpowiadają: „Nie”.

Czekacie na najnowszą odsłonę FIFY? Wczorajsza, rozczarowująca odpowiedź od EA, może pomóc Wam zmienić decyzję. Jak się okazuje, niestety nie zagramy w tryb multiplayer pomiędzy różnymi platformami, np. Xbox Series X oraz PlayStation 5. Co gorsza, to samo dotyczy rozgrywek pomiędzy generacjami. W tym wypadku niemożliwa będzie również gra pomiędzy Xbox One czy Series X.

Jest to bardzo mizerna wiadomość. Zwłaszcza, gdy mówimy tu nawet o meczach między generacjami tej samej konsoli. Zdawać, by się mogło, że cross-play robi się coraz bardziej powszechny, a gry są coraz łatwiej dostępne. Jednak jak widać, nie w tym przypadku. Jeśli decydujecie się na nowego Xboksa, a znajomi jeszcze nie, to niestety już razem w FIFĘ 21 nie zagracie, jeśli robiliście to do tej pory.

Twórcy uspakajają jedynie jeżeli chodzi o przeniesienie postępu z trybu FUT. Przynajmniej tutaj wszystko zostanie zachowane.

Spodziewaliście się takiej decyzji?

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: