Dolby Atmos i DTS:X teraz w Xbox One

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Zaktualizowaliście już Wasz system dźwięku do najnowszych technologii?

Microsoft jesienią zeszłego roku ogłosił wsparcie dla Dolby Atmos na konsoli Xbox One. Dwa dni temu Major Nelson powiadomił graczy, że ten system jest już gotowy. Czym jest tajemniczy Atmos i DTS:X?Zacznijmy od tego, że wymagane jest wysokiej klasy kino domowe, które obsługuje ten format dźwięku. Premiera Dolby Atmos miała miejsce już w 2012 roku, zaś konkurencyjne DTS:X w 2015. Obie działają w w tej samej technologii. Atmos pozwala na przesyłanie nieograniczonej liczby ścieżek audio, które są dynamicznie przekazywane do głośników. Digital Theatre Systems wykorzystuje trójwymiarową przestrzeń wokół miejsca odsłuchu, co daje podobny efekt do systemu od Dolby Laboratories.

Podsumowując, oba formaty znacząco wykraczają poza tradycyjne technologie głośników 5.1 czy 7.1. Poszerzają pole dźwięku i dają poczucie śledzenia miejsca każdego przedmiotu na ekranie. Głównie ich zastosowanie znajdziemy w produkcjach filmowych. Posiadając Xbox One S możemy odtwarzać filmy z płyt blu-ray disc (produkcje, które taki standard posiadają – np. serial Gra o Tron).

Netflix również zapowiedział już jakiś czas temu wsparcie dla nowych technologii i kilka filmów je wykorzystuje. Wsparcie otrzyma również tegoroczny Xbox pod tymczasową nazwą Project Scorpio.

Jedną z gier wykorzystującą Dolby Atmos jest Overwatch i niestety tylko w wersji na PC.

Do poprawnego działania należy zresetować konsolę i zezwolić naszemu odbiornikowi dekodować dźwięk w menu ustawień blu-ray.

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: