Devkit Project Scorpio to prawie Xbox One S

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Kilka niewielkich różnic wyróżnia Scorpio od One S.

Dziś na łamach portalu Gamasutra zaprezentowano wygląd devkitów konsoli Xbox: Project Scorpio. Jest on nieco mocniejszy od przyszłej seryjnej wersji, ale są ku temu powody. Otóż deweloperom lepiej jest przygotować gry w maksymalnej konfiguracji, a następnie ją zniżyć do wymagań konsoli. To bardzo korzystne rozwiązanie dla twórców.

Kolejną ciekawą informacją jest fakt, że działanie gier z Xbox One na Scorpio będzie bez integracji deweloperów. Porównać możemy to do komputerów PC. W tym przypadku One jest komputerem z minimalnymi wymaganiami, a Scorpio urządzeniem mocniejszym, ale posiadające tą samą platformę.

W ten sposób prototyp Scorpio może być jednocześnie devkitem XPS jak i One,One S. Deweloper zobaczy jednocześnie czy gra działa bez problemu na obu konsolach.

 

 

Potwierdziły się również doniesienia o panelu OLED na froncie konsoli. Jest on jedynie zarezerwowany dla deweloperów. Zauważyć możemy przyciski do nawigowania ekranem oraz pięć innych programowalnych przycisków. Wentylatory umiejscowiono z tyłu oraz po bokach prototypu.

Wyporządzono go także w 24 GB DDR5 i 44 jednostki obliczeniowe (oficjalny będzie posiadał 12GB DDR5 i 40 jednostek obliczeniowych).

Jak dla Nas Scorpio może wyglądać jak podrasowany Xbox One S. A Wam jak się podoba?

 

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: