Developer_Direct – Podsumowanie

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Pora podsumować wszystkie najważniejsze informacje z Developer_Direct.

Zgodnie z zapwoiedziami wydarzenie miało skupić się na czterech nadchodzących tytułach, czyli Minecraft Legends, Forza Motorsport, The Elder Scrolls Online oraz Redfall. Miłą niespodzianką był jednak piąty, dodatkowy tytuł – Hi-Fi RUSH od Tango Gameworks. Co lepsze ten jest już od dziś dostępny w Xbox oraz PC Game Pass na Xbox Series X|S oraz PC!

Ponadto, tuż po wydarzeniu poznaliśmy też najnowszą rozpiskę nowych gier w Xbox Game Pass. Tę zobaczycie pod tym linkiem.

Przyjrzyjmy się jednak wszystkim pokazanym pozycjom na Developer_Direct:

HI-FI RUSH – JUŻ DOSTĘPNE

Tango Gameworks zaskoczyło widzów premierą niezapowiadanej wcześniej gry – Hi-Fi RUSH. Produkcja odbiega nieco od klasyków studia. To niesamowita, rytmiczna gra akcji, w której cały świat porusza się w rytm muzyki.

Gracze wcielą się w postać Chai’a – ambitnego wolnego strzelca gwiazdy rocka, z wbudowanym odtwarzaczem muzyki w klatce piersiowej. Naszym zadaniem będzie bronić się poprzez rytmiczne walki z licencjonowanymi utworami kultowych zespołów rockowych, jak Nine Inch Nails i The Black Keys.

Hi-Fi RUSH jest już dziś dostępne w Xbox i PC Game Passach.


MINECRAFT LEGENDS – 18.04.2023

Mojang Studios we współpracy z Blackbird Interactive ogłosiło, że nadchodząca strategiczna gra akcji Minecraft Legends ukaże się już 18 kwietnia tego roku! W ramach napędzanej fabułą kampanii, gracze mogą odkrywać świat pełen skarbów i niebezpieczeństw. Nie zabraknie też nowych i tajemniczych postaci gdzie gracze wspólnie z przyjaciółmi ustalą najlepszą strategię walki przeciwko piglinom. Minecraft Legends zaoferuje także tryb PvP, w którym dwie drużyny złożone z maksymalnie czterech graczy będą współpracowały ze sobą, zbierając zasoby, budując bazę i obalając siły drużyny przeciwnej.

Minecraft Legends ukaże się 18 kwietnia 2023 na Xbox oraz PC Game Pass na konsolach Xbox Series X|S, Xbox One, PC, a także na konsolach PlayStation 4&5 oraz Nintendo Switch.


REDFALL – 02.05.2023

Studio Arkane Austin pokazało kilka nowości na temat gry Redfall prezentując po raz pierwszy rozszerzoną rozgrywkę, ukazując otwarty świat, nikczemne wampiry, możliwości personalizacji, psychiczne Gniazda Wampirów i nie tylko. Zobaczcie sami:

Fabularna, pierwszoosobowa strzelanka ukaże się 2 maja 2023, i dostępna będzie w ramach Xbox i PC Game Pass na Xbox Series X|S oraz PC.


THE ELDER SCROLLS ONLINE: NECROM – PREMIERA W CZERWCU

ZeniMax Online Studios zdradziło długo-oczekiwane szczegóły, tegorocznej ogromnej aktualizacji ESO. The Elder Scrolls Online: Necrom zadebiutuje już w czerwcu tego roku. W nowej odsłonie gracze powrócą do obcych terenów Morrowind, by przeżyć przygodę w niezbadanych wschodnich regionach. Rozdział wprowadzi również najbardziej wyczekiwaną przez fanów opcję: nową grywalną klasę postaci: Arkanistę. Będzie posiadał on nowe umiejętności i mechanikę, a ponadto będzie dopiero trzecią nową klasą wdrożoną od czasu premiery gry.

Zenimax ogłosiło również, iż od dziś – przez ograniczony czas – dostępna będzie bezpłatna wersja próbna ESO Plus. Dzięki niej wszystkie poprzednie rozdziały (z wyłączeniem High Isle) i przeszłe DLC będą możliwe do pobrania dla wszystkich graczy z podstawową wersją ESO, w tym grających w ramach Game Pass. The Elder Scrolls Online: Necrom zadebiutuje na PC/Mac oraz konsolach Xbox i PlayStation w czerwcu.


FORZA MOTORSPORT – PREMIERA W 2023

No i chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych pozycji. Turn 10 Studios zaprezentowało graczom tajniki stojące za realistycznym wyglądem i brzmieniem Forzy Motorsport. Samochody, tory i dźwięk – wszystkie przeniesione zostaną na nowy poziom wiarygodności, realizmu i imersji. Forza Motorsport to najbardziej zaawansowana technicznie i autentyczna gra wyścigowa, jaką kiedykolwiek stworzył zespół Turn 10; zbudowana, by w pełni wykorzystać możliwości konsoli Xbox Series X|S. Ilość zmian i poprawek ma być większa niż w tzrech poprzednich odsłonach razem wziętych. Nie są więc to puste frazesy. Forza Motorsport pojawi się w tym roku na XSX|S i Xbox Game Pass, PCtach i w chmurze (Beta), oferując niesamowity nowy tryb wyścigów online i całkowicie nowy tryb kariery dla jednego gracza, skupiony na budowaniu samochodów.


To tyle, jeżeli chodzi o skrót najważniejszych informacji. Pełny zapis 45 minutowej transmisji zobaczycie poniżej:

Źródło: Transmisja, materiały prasowe

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 7 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: