Ceny Xbox Live Gold bez zmian. Gry f2p dostępne dla wszystkich. [AKTUALIZACJA]

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Po wielu latach bez zmian ceny za subskrypcję Xbox Live Gold idą w górę w wybranych krajach.

AKTUALIZACJA:

Microsoft po opinii graczy wydał oświadczenie, decydując się pozostawić ceny abonamentu Xbox Live Gold bez jakichkolwiek zmian. Ponadto, gry free-to-play nie będą niebawem wymagać członkostwa.

Treść oświadczenia:

„Mieliście rację, dając nam znać, że skopaliśmy. Łączenie się i granie ze znajomymi jest istotną częścią grania i nie udało nam się sprostać oczekiwaniom Graczy, którzy na co dzień na nas liczą. W rezultacie zdecydowaliśmy się nie zmieniać cen Xbox Live Gold.

Zamieniamy ten moment w okazję, aby bardziej dostosować usługę Xbox Live do tego, jak postrzegamy potrzeby gracza, by ich doświadczenia były jak najlepsze. W przypadku gier free-to-play nie będziesz już potrzebować konta Xbox Live Gold, aby grać w te gry na konsoli Xbox. Ciężko pracujemy, aby wprowadzić tę zmianę tak szybko, jak to możliwe w nadchodzących miesiącach.

Jeśli jesteś już członkiem Xbox Live Gold, odnowienie pozostanie przy aktualnej cenie. Nowi i istniejący członkowie mogą nadal korzystać z Xbox Live Gold za te same ceny, które płacą dzisiaj. W Polsce 29,99 PLN za 1 miesiąc, 79,99 PLN za 3 miesiące, 152,69 PLN za 6 miesięcy w sprzedaży detalicznej.

Dziękujemy.


Na początku zaznaczamy, że nie wiemy, czy zmiany dotyczą także Polski, jednak ten scenariusz jest bardzo możliwy. O tym gracze mają być informowani mailowo na prze szreni najbliższych tygodni. Abonament Xbox Live Gold osiągnął pełnoletność, bowiem liczy sobie całe 18 lat, a w wielu krajach jego cena przez 10 nie ulegała żadnej zmianie.

Dziś ogłoszono jednak, że czas na zmiany w cenniku. Dla aktualnych posiadaczy Xbox Live Gold na 6 i 12 miesięcy, w przypadku chęci jego odnowienia ceny zostaną bez zmian. Jakiekolwiek zmiany nie dotyczą też żadnej z wersji Xbox Game Pass.

Zobacz także: Games with Gold na luty 2021. Tym razem 5 gier!

Jak więc się zmienią ceny? Bazując na podanych stawkach w dolarach będzie to $1 USD więcej w przypadku opcji na miesiąc, $5 w przypadku tej trzymiesięcznej oraz $20 w przypadku półrocznej. W Polsce na ten moment ceny za te opcje zapłacimy kolejno: 29,00, 79,00 i 152,69 zł. Przeliczając te podwyżki na sucho, niebawem może być to około 33/35, 100 oraz 225 zł. a także zapewne analogicznie drugie tyle w wariancie rocznym – 450 zł. Będziemy informować, jak tylko uzyskamy dodatkowe informacje w tym temacie.

Źródło: news.xbox.com

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 5 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: