Ceny Xbox Live Gold bez zmian. Gry f2p dostępne dla wszystkich. [AKTUALIZACJA]

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Po wielu latach bez zmian ceny za subskrypcję Xbox Live Gold idą w górę w wybranych krajach.

AKTUALIZACJA:

Microsoft po opinii graczy wydał oświadczenie, decydując się pozostawić ceny abonamentu Xbox Live Gold bez jakichkolwiek zmian. Ponadto, gry free-to-play nie będą niebawem wymagać członkostwa.

Treść oświadczenia:

„Mieliście rację, dając nam znać, że skopaliśmy. Łączenie się i granie ze znajomymi jest istotną częścią grania i nie udało nam się sprostać oczekiwaniom Graczy, którzy na co dzień na nas liczą. W rezultacie zdecydowaliśmy się nie zmieniać cen Xbox Live Gold.

Zamieniamy ten moment w okazję, aby bardziej dostosować usługę Xbox Live do tego, jak postrzegamy potrzeby gracza, by ich doświadczenia były jak najlepsze. W przypadku gier free-to-play nie będziesz już potrzebować konta Xbox Live Gold, aby grać w te gry na konsoli Xbox. Ciężko pracujemy, aby wprowadzić tę zmianę tak szybko, jak to możliwe w nadchodzących miesiącach.

Jeśli jesteś już członkiem Xbox Live Gold, odnowienie pozostanie przy aktualnej cenie. Nowi i istniejący członkowie mogą nadal korzystać z Xbox Live Gold za te same ceny, które płacą dzisiaj. W Polsce 29,99 PLN za 1 miesiąc, 79,99 PLN za 3 miesiące, 152,69 PLN za 6 miesięcy w sprzedaży detalicznej.

Dziękujemy.


Na początku zaznaczamy, że nie wiemy, czy zmiany dotyczą także Polski, jednak ten scenariusz jest bardzo możliwy. O tym gracze mają być informowani mailowo na prze szreni najbliższych tygodni. Abonament Xbox Live Gold osiągnął pełnoletność, bowiem liczy sobie całe 18 lat, a w wielu krajach jego cena przez 10 nie ulegała żadnej zmianie.

Dziś ogłoszono jednak, że czas na zmiany w cenniku. Dla aktualnych posiadaczy Xbox Live Gold na 6 i 12 miesięcy, w przypadku chęci jego odnowienia ceny zostaną bez zmian. Jakiekolwiek zmiany nie dotyczą też żadnej z wersji Xbox Game Pass.

Zobacz także: Games with Gold na luty 2021. Tym razem 5 gier!

Jak więc się zmienią ceny? Bazując na podanych stawkach w dolarach będzie to $1 USD więcej w przypadku opcji na miesiąc, $5 w przypadku tej trzymiesięcznej oraz $20 w przypadku półrocznej. W Polsce na ten moment ceny za te opcje zapłacimy kolejno: 29,00, 79,00 i 152,69 zł. Przeliczając te podwyżki na sucho, niebawem może być to około 33/35, 100 oraz 225 zł. a także zapewne analogicznie drugie tyle w wariancie rocznym – 450 zł. Będziemy informować, jak tylko uzyskamy dodatkowe informacje w tym temacie.

Źródło: news.xbox.com

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 7 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: