Car Mechanic Simulator Classic – Siła jest. Szału nie ma…

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Symulatory to bardzo popularny gatunek gier posiadający duże grono swoich odbiorców. Niestety wraz ze wzrostem popularności tego gatunku, zwiększa się ilość wydawanych tego typu gier a drastycznie obniża się ich jakość. Czy Car Mechanic Simulator Classic to propozycja godna polecenia?

Car Mechanic Simulator to gra, która pozwoli wcielić nam się w mechanika samochodowego i na własnej skórze sprawdzić z czym to się wiąże. Niestety nie liczcie na pełnie doświadczeń… Rozgrywka została mocno spłycona i ułatwiona tak, aby nawet osoby nie posiadające bladego pojęcia, mogły być usatysfakcjonowane z „kręcenia śrubek”. Jest to jednak zabieg niezbędny, pozwalający czerpać większą przyjemność z gry dla osób nie mających dużego doświadczenia z dziedziny mechaniki.

Car Mechanic Simulator Classic - Recenzja

Optymalizacja? A co to?

Owszem, grafika nie jest najważniejsza a już szczególnie w tego typu grach, ale to pierwszy element jaki rzuca nam się w oczy. Niestety oprawa wizualna jest tutaj bardzo niskich lotów i często jest wręcz nieczytelna. Oczywiście jesteśmy w stanie rozpoznać charakterystyczne urządzenia, części lub maszyny, ale do realizmu brakuje tutaj bardzo wiele. Loadingi są długie a spadki klatek na sekundę odczuwalne. Opisywana odsłona powstała w oparciu o bardzo dobrze przyjętego Car Mechanic Simulator 2015 z PC. Polskie studio Ultimate Games S.A. niestety nie pokusiło się choćby o polskie napisy, a szkoda, bo te były obecne w wersji gry z 2015 roku. Muzyka jest dość zróżnicowana i znajdziemy tu różne utwory. Polecam jednak odpalić swoją playlistę i kręcić śrubki w rytm swoich ulubionych piosenek.

Car Mechanic Simulator Classic - Recenzja

Zrób to sam! Ale nie w domu…

Nie, nawet po spędzeniu dłuższego czasu w CMS Classic nie staniecie się wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie napraw samochodowych. Gra oferuje dobrą zabawę i pozwala liznąć pewne zasady tego uroczego zawodu, ale pamiętajcie, że nadal nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdziwą pracą. Diagnozowanie usterek, wymienianie części oraz torowanie sobie do nich drogi jest tutaj całkiem nieźle odwzorowane. Należy pamiętać co odkręcaliśmy i w jakiej kolejności, dzięki czemu naprawy stają się bardziej wymagające. Wymiana elementów pojazdu odbywa się bezproblemowo i nie napotkałem tu problemów z zardzewiałymi gwintami, urwanymi śrubami bądź innymi smaczkami życia mechanika. Mimo pewnych uproszczeń gra się przyjemnie a wymiana części potrafi być wciągająca.

Car Mechanic Simulator Classic - Recenzja

Zawód z perspektywami na przyszłość!

Mechanik pojazdów samochodowych to interesujący oraz wymagający zawód a jednocześnie bardzo niedoceniany. Car Mechanic Simulator Classic pozwala choć w minimalnym stopniu poznać pewne zasady obecne w tej pracy i przekonać się na własnej skórze jak trudno jest wykonać pewne rzeczy w grze a co dopiero na żywo! W produkcji znajdziemy pewne błędy oraz mankamenty graficzne, które czasem potrafią zirytować (otwieranie klipsów od filtra powietrza) wynikające ze średniego dostosowania sterowania do kontrolera. Miłym ułatwieniem rozgrywki jest opis usterki, dzięki czemu wiemy co mamy naprawić bądź wymienić. Na pochwałę zasługuje tutaj również możliwość rozbudowy warsztatu o nowe urządzenia i nie tylko. Ta gra ma coś w sobie!

Car Mechanic Simulator Classic - Recenzja

Wciąga!

Mimo trudnych początków ze sterowaniem oraz graficznych bolączek gra przekonała mnie do siebie. Wymiana zepsutych elementów, identyfikowanie usterek oraz rozwijanie naszego warsztatu jest na tyle wciągające, że Car Mechanic Simulator Classic potrafi przykuć do ekranu na długi czas. Jeśli ktoś fascynuje się mechaniką pojazdów samochodowych oraz nie wymaga 100% realizmu, to CMS powinien mu się spodobać. Liczę na pojawienie się kolejnych części gry z tej serii oraz to, że zostaną lepiej przystosowane do warunków konsolowych.

Grę do recenzji dostarczyło Ultimate Games S.A.

Plusy

  • Pomysł na rozgrywkę
  • Wymiana zepsutych elementów
  • Nie można zgubić śrubek
  • Wciąga!

Minusy

  • Brak języka polskiego
  • Graficzny potworek
  • Problemy ze sterowaniem
6,5

 

Autor wpisu:

Picture of Mateusz Cieślak

Mateusz Cieślak

Fan dobrej fabuły i dynamicznej akcji. Przygodę z grami zacząłem od poczciwego Pegasusa oraz PC. Mój pierwszy Xbox to Xbox One S.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: