Awaria Xbox Live? Ustaw powiadomienie SMS o wznowieniu usługi

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Awarie się zdarzają. Co jednak, gdy ta się wydłuża? Z pomocą przychodzą powiadomienia SMS! Pokazujemy, jak je ustawić

Jeżeli czytasz, ten tekst, to jest prawdopodobne, że własnie doświadczasz problemów z usługą Xbox Live. Być może nie możesz się zalogować, grać online czy robić zakupów w Microsoft Store. Są to najczęściej zdarzające się problemy.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy problem leży po Twojej stronie, czy jest to odgórna awaria, to aktualny status usługi Xbox Live, sprawdzisz zawsze pod tym linkiem.

Zawsze będą tam zaznaczone na czerwono usługi, z którymi mogą występować problemy. O ile w ogóle problemy techniczne same w sobie są dosyć sporadyczne, to niedogodności mogą się czasami wydłużać. Nie jedna osoba może z niecierpliwością wyczekiwać naprawy usterki, odświeżając co jakiś czas stronę ze statusem sieci.

Jest jednak rozwiązanie, które pozwala na automatyczne powiadomienie o przywróceniu działania usługi. Do wyboru mamy powiadomienie na koncie Xbox Live, oraz SMS. Jak je ostawić? To bardzo proste. Wystarczy, że na wyżej zaklinowanej stronie ze statusem serwerów pojawią się problemy, a powinna pojawić się możliwość uruchomienia notyfikacji.

W sekcji z interesującym Was problemem, musicie odszukać przyciski „Notify me / Powiadom mnie”. Tak jak na poniższym zdjęciu:

Awaria Xbox Live

Następnie należy zaznaczyć w jaki sposób chcecie otrzymać powiadomienie:

Awaria Xbox Live

Po podaniu numeru telefonu powinniście dostać wiadomość SMS jak tylko wszystko wróci do normy i jak najszybciej wznowić rozgrywkę.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: