Wyłączanie się konsoli po błędzie. Istotna informacja dla Insiderów.

Najnowsza aktualizacja dla kręgu Alpha o numerze 1906, wnosi celową awarię systemu. Ta ma pomóc zebrać cenne dane.

Jeżeli jesteście Insiderami i należycie do kręgu Alpha, możecie spodziewać się aktualizacji z wtorku na środę. Ta będzie oznaczona numerami 1906.

Wpis ten powstał po to, aby uspokoić Was, gdy spotkacie się z niepożądanym zachowaniem konsoli po nieudanym włączeniu gry lub aplikacji.

Mowa tu o błędzie (0x8027025A), który zapewne nie raz widzieliście na ekranach swoich telewizorów po nieudanej próbie włączenia gry lub aplikacji. Ten pojawiał się, gdy czas uruchamiania był zbyt długi.

fot. appuals.com

Teraz jednak zdecydowano, aby tymczasowo zmienić ten mechanizm, dodając w tym miejscu celową awarię systemu. Możliwości są dwie:

  • Konsola utknie na ekranie „Coś poszło nie tak.”
  • Ekran zrobi się czarny a włącznik konsoli zacznie migać.

Szczególnie niepokojące może być to drugie. Absolutnie jednak nie oznacza to, że Wasz sprzęt jest wadliwy.

Co więc należy zrobić?

Gdy traficie na jedną z powyższych sytuacji, nie robicie nic z konsolą. Odczekajcie około dwóch minut. Konsola w ten czas zbierze potrzebne dane na temat przyczyn błędu i wyłączy się. Następnie należy włączyć ją ponownie. Ta zapamięta zebrane dane. Po wyświetleniu dashboardu należy przytrzymać logo Xbox na kontrolerze i wybrać „Zgłoś błąd”. W treści trzeba wpisać problem z zbyt długim czasem ładowania (activation timeout console crash). To wszystko!

Nie musicie więc się martwić, czy Wasza konsola jest uszkodzona i wymaga serwisowania. Nic z tych rzeczy. Jest to wyłącznie procedura tymczasowa.

Więcej na ten temat przeczytacie na www.news.xbox.com

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

No comments yet.

Podziel się swoją opinią!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Czerwiec 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930