Wyłączanie się konsoli po błędzie. Istotna informacja dla Insiderów.

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Najnowsza aktualizacja dla kręgu Alpha o numerze 1906, wnosi celową awarię systemu. Ta ma pomóc zebrać cenne dane.

Jeżeli jesteście Insiderami i należycie do kręgu Alpha, możecie spodziewać się aktualizacji z wtorku na środę. Ta będzie oznaczona numerami 1906.

Wpis ten powstał po to, aby uspokoić Was, gdy spotkacie się z niepożądanym zachowaniem konsoli po nieudanym włączeniu gry lub aplikacji.

Mowa tu o błędzie (0x8027025A), który zapewne nie raz widzieliście na ekranach swoich telewizorów po nieudanej próbie włączenia gry lub aplikacji. Ten pojawiał się, gdy czas uruchamiania był zbyt długi.

fot. appuals.com

Teraz jednak zdecydowano, aby tymczasowo zmienić ten mechanizm, dodając w tym miejscu celową awarię systemu. Możliwości są dwie:

  • Konsola utknie na ekranie „Coś poszło nie tak.”
  • Ekran zrobi się czarny a włącznik konsoli zacznie migać.

Szczególnie niepokojące może być to drugie. Absolutnie jednak nie oznacza to, że Wasz sprzęt jest wadliwy.

Co więc należy zrobić?

Gdy traficie na jedną z powyższych sytuacji, nie robicie nic z konsolą. Odczekajcie około dwóch minut. Konsola w ten czas zbierze potrzebne dane na temat przyczyn błędu i wyłączy się. Następnie należy włączyć ją ponownie. Ta zapamięta zebrane dane. Po wyświetleniu dashboardu należy przytrzymać logo Xbox na kontrolerze i wybrać „Zgłoś błąd”. W treści trzeba wpisać problem z zbyt długim czasem ładowania (activation timeout console crash). To wszystko!

Nie musicie więc się martwić, czy Wasza konsola jest uszkodzona i wymaga serwisowania. Nic z tych rzeczy. Jest to wyłącznie procedura tymczasowa.

Więcej na ten temat przeczytacie na www.news.xbox.com

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 4 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.