Auto HDR i nie tylko, czyli co kryje w sobie Windows 11

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Posiadacie komputer z Windowsem 10 a do tego jesteście subskrybentami Xbox Game Pass PC lub Ultimate? Mamy dla was dobre informacje!

Świat obiegła wiadomość o zaprezentowaniu nowego systemu od Microsoftu, a właściwie pokazaniu i omówieniu kilku rzeczy, których chyba nikt się nie spodziewał. Również tyczy się to samego Windowsa, bo tak do końca nie było wiadomo co Microsoft chce nam przekazać. Tak więc na portalach społecznościowych ukazały się zrzuty ekranu nowego systemu.

Ulepszenie gier

Dzięki bogatej ofercie Xbox Game Pass na PC, która znajduje się w Xbox Game Pass Ultimate możemy ograć różne ciekawe tytuły. W połączeniu w najnowszym systemem będziemy mogli doświadczyć nowej głębi obrazu, szerszego zakresu między ciemnymi i jasnymi kolorami. To dzięki Auto HDR, które jest już dobrze znane z konsol Xbox Series X|S. Do tego osoby posiadające dysk SSD NVMe zauważą szybsze wczytywanie gier dzięki nowej technologii DirectStorage, która również jest zastosowana w X|S. Oczywiście wszystkie znane nam kontrolery Xbox jak i inne urządzenia peryferyjne i akcesoria, które lubimy będą działać bez zarzutu.
Nowa aplikacja Xbox na komputery zostanie ulepszona, a ponadto zaoferuje opcję grania z chmury.

Co jeszcze znajdziemy w Windows 11

Nowe menu Start zostało wysunięte na środek i przypomina bardziej Mac OS. Kafelki przypominają te z Windowsa 8 a ponadto nowy system posiada wyraźnie zaokrąglone rogi. Dostaniemy również tryb ciemny i jasny, który został ulepszony względem poprzednika. Do tego znajdziemy widety z lewej strony ekranu.

Zaskoczeniem jest przeprogramowany Microsoft Store, gdzie znajdziemy aplikacje na Androida. Tak – Windows 11 będzie obsługiwał te aplikacje, które znamy z naszych telefonów czy tabletów. Jednak najważniejszą informacją jest chyba to, że aktualizacje będą 40% mniejsze niż dotychczas.

Nowy system od Microsoft pojawi się już pod koniec tego roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Źródło: news.xbox.com, informacja prasowa.

Autor wpisu:

Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: