Nowości w systemie Xbox w dzisiejszej aktualizacji

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Nowe funkcje w dashboardzie Xbox pozwalają na jeszcze więcej rozrywki!

Major Nelson zawsze jako pierwszy informuje o zbliżających się aktualizacjach lub grach na konsole Xbox One. Dziś na swoim blogu powiadomił, że w ciągu 24 godzin zawita do Nas update systemu, a w nim sporo kilka nowości oraz wcześniej zapowiedziane funkcje. Aby otrzymać poniższe nowości, musicie być podłączeni do sieci i usługi Xbox Live.

Co przyniesie aktualizacja?

  • Własne zdjęcia profilowe – wcześniej dla insiderów lub posiadaczy aplikacji Xbox w wersji beta. Teraz bez wyjątku, każdy posiadacz konsoli Xbox One może wyrazić siebie.
  • Co-Streaming w aplikacji Mixer – zapewne pamiętacie prezentację następcy Beam’a, gdzie zobaczyliśmy stream z udział czterech graczy jednocześnie? Teraz ta opcja wchodzi w życie i pozwala do Waszej transmisji dodać trzech kolejnych uczestników rozgrywki.
  • Przypisanie profilu do kontrolera – to wspaniały dodatek, gdzie poczujemy, że nasz pad jest tylko nasz. Przykładowo, jeśli korzystacie z ulubionego kontrolera, to za pomocą jednego przycisku Xbox zostaniecie automatycznie zalogowani. Wystarczy przypisać go do danego profilu.
  • Dodawanie własnego tła w klubach – teraz możecie wgrać własną grafikę w tle, aby spersonalizować ją pod charakterystykę grupy.
  • Tworzenie turniejów z poziomu konsoli – wcześniej dało się to zrobić jedynie poprzez komputery PC. Po aktualizacji będzie to tak samo łatwe do ustawienia, również z konsoli Xbox.
  • Więcej informacji o turniejach – w zakładce z zawodami będzie można podejrzeć kto gra, wygrywa oraz czy ktoś transmituję daną rywalizację. Jeśli tak, to jednym przyciskiem uruchomimy aplikację Mixer ze streamem.
  • Aktualizacja aplikacji Xbox – jeszcze więcej opcji w urządzeniach mobilnych. Wspierać będzie dzielenie się wiadomościami w grupach (LFG), a także zobaczymy zmiany w sklepie, gdzie sprawdzimy tytuły w interesujących Nas abonamentach (np. Xbox Game Pass). Największą nowością jest opcja Chat Bubbles, która zadziała podobnie jak Messenger na facebooku. Możemy grać w gry i używać aplikacji, a jeśli ktoś napisze do Nas wiadomość, to zostanie wyświetlony bąbelek z powiadomieniem. Chat Bubbles będzie automatycznie włączony, więc jeśli nie chcecie z tego korzystać, należy w ustawieniach przejść do powiadomień, a tam wybrać Chat Bubbles i wyłączyć je.

To wszystko co czeka Was w dzisiejszej aktualizacji. Na którą z nowych funkcji czekacie najbardziej?


Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: