Jak zostać Insiderem? Poradnik.

Czytając regularnie wpisy na naszej stronie, niejednokrotnie możecie natknąć się na te dotyczące nowych funkcji dostępnych tylko dla Insiderów. W rezultacie dostajemy masę pytań związanych z tym programem oraz kwestią dołączenia do niego. Dlatego dziś, pokażemy krok po kroku jak tego dokonać!

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do grona testerów oprogramowania, jeszcze przed jego oficjalną publikacją, a nie wiesz jak to zrobić, to doskonale trafiłeś. Poniżej mamy dla Ciebie krótki i przejrzysty poradnik, który przeprowadzi Cię przez rejestrację w programie.

Początkowo, nazywane było to Xbox Preview i by wstąpić do tej grupy osób, potrzebowaliśmy indywidualnego zaproszenia od osoby będącej już członkiem progamu. W rezultacie procedura była trudniejsza, niż obecnie. W tym momencie tak naprawdę wystarczy, że pobierzemy aplikację…

Pobieranie aplikacji

Tutaj standardowo, jak w przypadku gier, udajemy się do sklepu na naszej konsoli i rozpoczynamy wyszukiwanie aplikacji „Centrum Xbox Insider”. Naszym oczom powinna ukazać się poniższa pozycja. Pobieramy ją.

Pierwsze uruchomienie

Gdy tylko Insider Hub znajdzie się na naszym dysku, możemy przejść do pierwszego uruchomienia. Wyświetli nam się ekran powitalny, zachęcający do dołączenia. Idziemy więc dalej. Teraz przed podjęciem ostatecznej decyzji czeka regulamin, z którym należy się zapoznać. Zawiera on wszelkie niezbędne informacje na temat zasad funkcjonowania aplikacji, wiążących się z tym potrzeb oraz konsekwencji.

Po zapoznaniu się z regulaminem oraz jego akceptacją zostaniemy przeniesieni do właściwego panelu głównego. To tutaj sprawdzimy co się aktualnie dzieje, informacje dotyczące ostatnich aktualizacji, znane problemy i sporo innych danych. Prezentuje się on w następujący sposób:

Od tego momentu oficjalnie jesteśmy uczestnikiem programu. Niebawem powinniśmy otrzymać pierwszą aktualizację. Czas oczekiwania jest jednak zróżnicowany, więc nie martwicie się, że coś mogło pójść nie tak, gdy nawet po kilku godzinach nic się nie stało.

Warto mieć na uwadze to, że Insiderzy podzieleni są na kręgi. Maja one za zadanie określić, jak często i jakie aktualizacje chcemy otrzymywać. Czy raczej te na wcześniejszej fazie tworzenia (posiadające więcej potencjalnych błędów) bądź takie, będące na ostatniej prostej tuż przed publicznym wydaniem. Te pierwsze zwykle otrzymuje się znacznie częściej. Generalnie musicie być więc przygotowani na takie sytuacje.

Wybór kręgu

Jak więc widzicie wybór poziomu, do którego chcemy przynależeć to bardzo ważna sprawa. Aby dokonać decyzji, należy przejść do zakładki „Zawartość programu Insider”, tam po samej prawej stronie odnajdziecie coś takiego jak „Program Xbox One Update Preview”. Po przejściu w tą opcję, możecie zaznaczyć krąg do którego chcecie się zaliczać.

Proces zmiany również może wymagać nieco czasu. Jeżeli już bardziej obeznacie się w obsłudze tego wszystkiego, zauważycie, że nie polega to jedynie na testowaniu wyłącznie wcześniejszych aktualizacji systemu. Od czasu do czasu będziecie mogli dołączyć na przykład do beta testów gier i nie tylko. Również by nie zaprzestać na samym pobieraniu kolejnych wersji oprogramowania, w głównym panelu czekają na nas ankiety i zadania do wykonania, mające na celu zaprezentowanie nowych funkcji oraz poznanie na ich temat opinii testera przez Microsoft. W ten sposób czynnie przyczyniamy się do rozwoju systemu. W zamian otrzymujemy punkty, które zbieramy na naszym profilu Insidera.

Po co zbierane są punkty?

No własnie, pewnie teraz spytacie czemu mają służyć owe punkty. Odpowiedź jest prosta. Dzięki nim zdobywamy kolejne poziomy, a te w połączeniu ze stażem, otwierają nam drzwi na kolejne kręgi oraz możliwości. Im więcej feedbacku oddajemy i nim dłużej przynależymy do programu, tym więcej ciekawych funkcji możemy otrzymać.

Jeżeli chodzi więc o proces rejestracji i krótkie objaśnienie podstaw, to by było na tyle. Jeżeli jednak nadal macie pytania czy wątpliwości, to zapraszam do komentarzy pod wpisem. W miarę możliwości postaramy się pomóc.

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Czerwiec 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930