Beam zmienia się w Mixera – nadeszła nowa generacja live streamingu

Zobacz nowoczesne funkcje oferowane przez platformę Mixer.

Minał prawie rok od przejęcia serwisu Beam.pro przez Microsoft, który jest konkurencją dla Twitcha na konsoli Xbox One. Od niedawnej aktualizacji Beam zawitał do naszych domowych konsol, dzięki któremu mogliśmy w szybki sposób transmitować swoje rozgrywki. Jednak pożegnajcie się z Beam, a powitajcie Mixera – nextgenową platformę live-streamingu.

 

Zmiana nazwy wynikła z tego, iż Beam nie pasował twórcom do rewolucyjnej technologii. Mixer oznacza przede wszystkim łączenie społeczności i dzielenie się doświadczeniem. Fakt jest taki, że jest coraz więcej streamerów, a tym samym szersza widownia, którzy wchodzą w interakcję z prowadzącym.

Jak możemy „miksować” nasze streamy? Otóż nowy Mixer pozwoli łączyć obraz czwórki grających z nami przyjaciół, które zobaczymy następnie podczas jednej transmisji. Jeśli nie wyraziliśmy się jasno, to zobaczcie poniższy screen, na którym zaprezentowano przykład z Sea of Thieves:
Mixer, jak twierdzą inżynierowie Microsoftu, jest prawdziwym strumieniem live, bez żadnych opóźnień. Mało tego, widzowie mogą wejść do świata gracza i być z nim w grze. Przykładem jest gra Minecraft, który aktualnie testują członkowie projektu. Oglądający może zwalczać ze streamującym falę zombie, czy zmieniań pogodę w grze.

Interakcja została także wprowadzona do tytułów od Talltale Games, jak: The Walking Dead: A New Frontier czy BATMAN: The Telltale Series. Widzowie mogą głosować nad decyzją, którą ma podjąć gracz.

Mixer dostępny jest już teraz na Xbox One i Windows 10. Wkrótce nasze konsole otrzymają także aktualizację, w której zaprosimy swoich przyjaciół do wspólnego streamu na podzielonym ekranie, prosto z przewodnika.

Została opublikowana także aplikacja Mixer Beta na urządzenia mobilne, gdzie wkrótce będziemy mogli transmitować rozgrywki z gier zainstalowanych na telefonie lub tablecie. Oczywiście z tej aplikacji, będziemy mogli również oglądać rozgrywki innych graczy.

Na platformie Mixer będzie również transmitowana konferencja Microsoftu na E3 w rozdzielczości Ultra HD.facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Kwiecień 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930