Twórcy dostarczają kolejną łatkę do Playerunknown’s Battlegrounds na Xbox One

Tym razem służy ona poprawie w działaniu serwerów, co oznacza, że nie będziemy pobierać kolejnych danych na dysk konsoli.

Bluehole Studio Inc. oraz PUBG Corporation nie odpoczywają w okresie świątecznym, czego dowodem jest opublikowana wczoraj aktualizacja. Robiące wrażenie miliony sprzedanych kopii gry motywują studia do ciężkiej pracy, uwalniając kolejne poprawki. Twórcy dostarczyli tym razem łatkę, która stara się wyeliminować opóźnienia w grze, w szczególności tych na początku meczu. Problem ten najbardziej zauważalny jest na pierwszych modelach Xbox One, choć na Xbox One X także takie można doznać. Aktualizacja po stronie serwera nie wymusza na nas pobierania dodatkowych megabajtów na dysk konsoli i nie przerywa zabawy.

Pierwsze opinie od graczy nie są jednak zbyt pozytywne, gdyż nie odczuli oni różnicy. Największym problemem w PUBG jest zdecydowanie długie wczytywanie się tekstur i synchronizacja z otoczeniem. Wiele osób po dotarciu na ziemię od razu zostaje uśmiercona, kiedy nagle po wylądowaniu pojawia się na nich budynek niedający możliwości poruszania się. Ilość elementów do załadowania jest na prawdę spora: wielka mapa, budynki, łupy i inne elementy terenu, a do tego setka graczy. Jednym z rozwiązań na szybsze wczytywanie jest przeniesienie gry na dysk SSD, choć nie eliminuje to problem synchronizacji i lagów, stojący po stronie serwera.

Tak czy inaczej, twórcy cały czas starają się ulepszać grę i stale słuchają opinii graczy w programie Game Preview. Do pełnej wersji i doskonałości jeszcze daleka droga, ale na tym etapie Playerunknown’s Battlegrounds także przynosi dużo dobrej zabawy.

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Październik 2018
pon wt śr czw pt sob nie
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031