Co wybrać? Battlefield V czy Call of Duty Black Ops 4?

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Poruszamy temat, który nurtuję graczy niemających doświadczenia z serią Call of Duty i Battlefield.

Sporo ludzi pyta mnie co wybrać na początek i co jest lepsze? Szczególnie w okresie zbliżających się świąt. Sam się długo zastanawiałem i skończyłem na obu tytułach. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – to dwie zupełnie inne gry, skierowane do różnych odbiorców. Call of Duty Black Ops 4 i Battlefield V, bo dziś na tych tytułach się skupię, mogą dać mnóstwo frajdy – tylko żeby tak było, trzeba dopasować tytuł do swoich potrzeb.

Black Ops i ogólnie COD to seria gier bardzo szybkich. Główny tryb gry to Team Deathmatch, gdzie będziemy ginąć bardzo często i szybko, mapy są małe, ale dzięki temu gra jest bardzo dynamiczna. W Battlefieldzie, gdzie możemy korzystać z czołgów, pojazdów bojowych czy samolotów, mapy są znacznie, znacznie większe, a graczy też jest oczywiście dużo więcej, natomiast rozgrywka jest bardziej stonowana. W Call of Duty trafiamy na wroga co kilkanaście-kilkadziesiąt sekund, zaś w grze od EA wszystko zależy od naszego stylu gry. Jeśli lubimy grać jak Rambo, będziemy ginąć często, jeśli lubimy się przyczaić, to musimy uzbroić się w cierpliwość, czekając na przeciwnika. Po krótce, Battlefield jest stworzony do wielkich walk, gdzie czujemy pełną moc wojny, COD w mojej ocenie ma bardziej rozrywkową funkcję.

Nowością w jednej i drugiej grze jest tryb Battle Royale, natomiast nie ukrywam, że w Black Ops 4 sporadycznie z niego korzystam, a w Battlefieldzie będzie dostępny dopiero od 2019 roku, więc nie chcę go oceniać ani porównywać. Kolejna znaczna różnica to odmienne podejście do stylu grafiki. W Call of Duty jest mocno cukierkowa, a w BF5 mocno realistyczna. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do dzieła Activision, ale obecnie gra się bardzo dobrze. Co do grania zespołowego, tutaj także mamy spore różnice, mimo wszystko COD jest bardziej grą dla indywidualistów. w Battlefieldzie jeśli chcemy realizować zakładane cele, to pomoc drużyny będzie nam niezbędna.

Podsumowując, obie gry są świetne, ale sami musicie wybrać, która forma rozgrywki bardziej Wam pasuję. Jeśli chodzi o mnie, to kiedy mam dłuższą chwilę dla siebie to odpalam Battlefielda, kiedy natomiast chce się szybko rozerwać, to do konsoli trafia Call of Duty Black Ops 4.

Do zobaczenia na mapach: KamienPl89

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Michał Kamieński

Michał Kamieński

Gram od 23 lat, obecnie posiadam Xbox One X i Nintendo Switch. Nie gardzę żadnym sprzętem! Na co dzień menadżer w branży motoryzacyjnej. Dzięki graniu przeżyłem mnóstwo przygód! Gram od zawsze na zawsze! GT: KamienPl89.