Twoja konsola Xbox One S/X ustawiona jest pionowo? Przeczytaj to koniecznie!

Gdy jesteś posiadaczem którejś z tych dwóch konsol i stoi jest pionowo bez podstawki, lepiej sprawdź spód swojego Xboxa!

Na stronie www.reddit.com pojawiło się ogłoszenie od serwisu Xbox, który uprasza w takich przypadkach o niezwłoczne sprawdzenie tego, co dzieje się pod konsolą i prezentuje przykład tego, co możemy zobaczyć. Oczom może ukazać się pokaźna warstwa kurzu wychodząca z otworów wentylacyjnych konsoli, mogąca być bardzo poważnym zagrożeniem dla jej sprawności.

w tej sytuacji można się domyśleć, że nie jest to odosobniony wypadek, skoro pojawiło się właśnie takie ogłoszenie. Niestety podstawowe zestawy Xbox One S czy X nie posiadają standa w zestawie i należy go dokupić osobno. Jak na powyższym przykładzie widać, zdecydowanie warto. Wygląda na to, że wiele osób nie jest tego świadoma i kieruje się myślą: „W końcu konsola stoi sama, beż żadnego uchwytu, nie będę wydawać na to niepotrzebnie pieniędzy”. W skrócie traktują to wyłącznie jako wizualny dodatek.

W rezultacie konsola po dłuższym czasie przebywania w tej pozycji zapycha się kurzem, z powodu braku odpowiedniej cyrkulacji powietrza, który to podstawka umożliwia. W efekcie konsola zaczyna chodzić znacznie głośniej, szybko i bardzo intensywnie się grzać, a w najgorszym przypadku może przestać w ogóle działać (nie wykluczone również, że za skutkuje to tez unieważnieniem gwarancji). Warto więc wziąć sobie powyższe do serca i zadbać o „stan zdrowia” Xboxa.

Dajcie znać, czy korzystacie z konsoli w opisany sposób i jak to u Was wygląda.
Źródło: reddit.com

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

3 komentarze Added

Join Discussion
  1. kuba 25 marca 2018 | Odpowiedz

    wystarczy raz na miesiac odkurzyć konsole

  2. Anonim 26 marca 2018 | Odpowiedz

    Oczywiscie zgadzam się co do xbox s bo ma wentylator!Ale xbox x ma chłodzenie wewnętrzne bez wentylatora generalnie on kurzu nie wciąga. Bez względu na rodzaj chłodzenia z podstawą czy bez i tak trzeba odkurzać !

  3. Piotr. 25 sierpnia 2018 | Odpowiedz

    Jeśli nie ma wentylatora,to co dmucha ,gdy zbliżam rękę do otworów?

Podziel się swoją opinią!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Czerwiec 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930