Majowa aktualizacja konsoli Xbox One

Dziś Wasze konsole powinny otrzymać aktualizację. Tutaj dowiesz się, co nowego i jakie korzyści ona przyniesie.

Majowa aktualizacja, to garść udogodnień w nawigacji po systemie oraz skrzynce z wiadomościami. Jeżeli jesteście Insiderami, to zapewne wszystko to mogliście już testować wcześniej. Dziś zaś najnowsza wersja systemu będzie dostępna dla każdego. Listę zmian zobaczycie poniżej.

Lepsze sortowanie gier
Dzięki licznym opiniom testerów, Microsoft usprawnił sortowanie gier tak, aby jeszcze wygodniej móc przeglądać posiadane tytuły. Od teraz sortując gry alfabetycznie, przedimki, takie jak „The”, „An” czy „A” na początku nazw będą pomijane. Oznacza to, że dla przykładu „The Crew”, będzie widnieć wśród gier zaczynających się na literę „C”. Pomysł wydaje się jak najbardziej praktyczny. Natomiast niestety w naszym przypadku funkcja ta nie działała, gdy język konsoli był ustawiony na polski. Dopiero po wyborze angielskiego było widać zmianę.

Nowa skrzynka na wiadomości
Od teraz wiadomości od nieznajomych nie będą stanowić problemu. Dla osób, które nie należą do grona naszych znajomych, powstał oddzielny folder. Wszystkie takie wiadomości będą trafiać do zakładki „Prośby o wysłanie wiadomości”, zaś cała reszta do zakład „Rozmowy”. Z kolei jak to miało miejsce już wcześniej, wiadomości od Microsoftu wylądują w zakładce „Wiadomości z usługi Xbox Live”.

Pamiętajcie więc, że oficjalne wiadomości trafiają tylko tam! W innym przypadku możemy mieć do czynienia z podszywaniem się. Jeżeli zdarzało Wam sie prowadzić grupowy czat, to jego zapis wraz z aktualizacją zostanie utracony. Zapewne jest to spowodowane nieznanymi nam kwestiami technicznymi.

Zobacz, na jakiej platformie grają znajomi
Jeżeli zdarzy się, że któryś z Twoich znajomych akurat będzie grał na komputerze lub telefonie, to odpowiednia ikona pojawi się koło jego nazwy użytkownika.

Xbox aktualizacja maj

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

No comments yet.

Podziel się swoją opinią!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Maj 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031