Ubisoft prezentuje swoje nowe logo

Kolejna zmiana identyfikacji wizualnej firmy. Zobacz jak ewoluował znak rozpoznawczy Ubisoftu.

Nie jest to pierwsza zmiana logotypu francuskiej marki. Właściwie, to nowa forma najmniej różni się od poprzedniej. Jest to już czwarty znak Ubisoftu, który po 14 latach został odświeżony i wczoraj został oficjalnie zaprezentowany. Nowe logo prezentujemy poniżej:

 

Jak ewoluował logotyp Ubisoftu?

Pierwsze stylizowane na lata 80′ logo zostało zaprezentowane 1986 roku i jest to data założenia Ubi Soft Entertainment Software. Ubi było w tym czasie jedynie lokalnym dystrybutorem gier wideo.

Dziewięć lat później nastąpiła kolejna zmiana. Firma zaczyna produkować gry, więc chcąc podkreślić ten fakt, marka tworzy swój znak rozpoznawczy. Tęcza w projekcie oznaczała tworzenie gier rodzinnych, a na świat wyszedł znany wszystkim i uwielbiany Rayman.

Ubisoft 1995

W 2003 roku pojawił się kolejny logotyp i był z nami aż do wczoraj. Ten kojarzymy najdłużej, ponieważ przez 14 lat pozostał bez zmian. Symbolizował poważne podejście do tworzenia nowych IP. Ubisoft przejął amerykańskie studio odpowiedzialne za serię Tom Clancy’s i wydał wówczas wiele popularnych gier jak kolejne części Raymana czy Prince of Peria.

Ubisoft 2003

Nowe jest bardzo zbliżone do projektu z 2003 roku. Można powiedzieć jest takie same i przedstawia kontury poprzedniego symbolu. Zastosowano w nim popularny design minimalistyczny, nowoczesny i monochromatyczny. Dziś Ubisoft to nie tylko gry wideo, ale także komiksy, filmy, programy telewizyjne oraz książki. Jest teraz wielkim graczem na rynku rozrywki, co firma podkreśla w swoim nowym logotypie.

Jak Wam się podoba nowy znak firmy Ubisoft?
Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Grudzień 2018
pon wt śr czw pt sob nie
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31