Powstanie serial na podstawie Halo!

Świetna wiadomość dla fanów serii gry. Już wkrótce doczekamy się serialu w całości poświęconemu kultowej grze.

Dziś w sieci pojawiła się informacja, gdzie prezes i dyrektor generalny zagranicznej stacji telewizyjnej Showtime ogłosili, że zamówiona została produkcja dziesięciu epizodów dla pierwszego sezonu.

Tytuł serialu nie jest jeszcze ostatecznie znany, jednak robocza nazwa to po prostu „Halo”. Akcja ma się toczyć w świecie, który po raz pierwszy na swoich konsolach mogliśmy ujrzeć w 2001 roku. Przedstawiony ma zostać 26 wieczny konflikt, który zrodził się pomiędzy ludzkością a Przymierzem, które jest obcym zagrożeniem dla mieszkańców planety.

Halo TV

Kyle Killen, pracujący przy filmie „Przebudzenie”, będzie producentem wykonawczym oraz scenarzystą. Z kolei Rupert Wyatt („Geneza Planety Małp”) będzie kierował wieloma epizodami, a także obejmie rolę producenta wykonawczego serii, która wejdzie w fazę produkcji na początku 2019 roku.

„Halo jest naszą najbardziej ambitną serią w historii i oczekujemy, że widzowie, którzy od dawna tego oczekują, zostaną całkowicie nagrodzeni. W historii telewizji po prostu nigdy nie było wystarczająco dużo fantastyki naukowej. Scenariusze Kyle’a Killena są porywające, ekspansywne i prowokacyjne, Rupert Wyatt jest wspaniałym reżyserem budującym świat, a ich wizja Halo oczaruje fanów tej gry, jednocześnie przyciągając niewtajemniczonych do świata złożonych postaci, które zaludniają ten wyjątkowy wszechświat.”

Tymi słowami projekt komentuje David Nevins, przezes zarządu Showtime. Pzoostaje więc trzymać za słowo i czekac na premierę.

Dodatkowo, Halo będzie produkowane przez Killena, Wyatta i Scotta Penningtona, wraz z Justinem Falveyem i Darrylem Frankiem dla telewizji Amblin. Docelowo, serial będzie dystrybuowany na całym świecie przez CBS Studios International.

Źródło: news.xbox.com

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Lipiec 2018
pon wt śr czw pt sob nie
« Cze    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031