Brak gotówki na gry? Zapłać za nie telefonem! (tylko w sieci Orange)

„Dolicz do rachunku w Orange” – rozwiązanie, które daje alternatywną metodę płatności w sklepie Microsoft.

Od kwietnia Orange oraz Microsoft zaoferowali użytkownikom Xbox One możliwość płatności w wirtualnym sklepie za pomocą numeru komórkowego, doliczając koszt zakupu do rachunku abonenta. Prosta opcja uratować może w przypadku nieposiadania karty kredytowej lub konta Paypal. Orange określił limit płatności w markecie Xbox, który ograniczony został do kwoty 300 złotych miesięcznie.

»Zobacz również: Płatności DotPay teraz w sklepie Xbox i Microsoft

Do skonfigurowania płatności wystarczy jedynie konto Microsoft oraz aktywna karta SIM w Orange z planem abonamentowym. Posiadacze umowy na kartę nie skorzystają z tego udogodnienia. Co trzeba zrobić następnie?

  1. Zaloguj się do swojego konta na konsoli Xbox, kolejno przejdź do ustawień. W sekcji Konto wybierz Płatności i rozliczenia.
  2. Dodaj metodę płatności, zaznaczając Telefon komórkowy, a jako operatora wybierz Orange (aktualnie innego wyboru nie ma).
  3. W kolejnym kroku wpisujemy swój numer telefonu, po czym otrzymamy kod weryfikacyjny w wiadomości SMS.
  4. Przesłany kod należy przepisać w następnym wyświetlonym oknie. To wszystko, jeśli chodzi o połączenie konta Microsoft z abonamentem Orange.

Od tego momentu możemy doliczyć koszt zakupu ulubionych tytułów do rachunku telefonicznego. Pamiętać należy, aby przy kupnie produktu wybrać tą metodę płatności. Działa ona zarówno z poziomu konsoli, komputera i urządzeń mobilnych.

Jeżeli z konsoli korzystają też inne osoby, warto dodać dodatkowe zabezpieczenie, jak kod PIN lub hasło do konta Microsoft. Będziecie wtedy mogli spać spokojnie, że nikt nie powiększy bezmyślnie Waszego rachunku. Te ustawienia znajdziecie również w sekcji konto, pod nazwą Logowanie, zabezpieczenia i kod.

Jeśli jest coś dla Was zbyt skomplikowane, to ekspert sieci Orange wytłumaczy na materiale wideo każdy z powyższych kroków.

 facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Marzec 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031