Nowa konsola Xbox ma pojawić się w ciągu najbliższych dwóch lat

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Projekt Scarlett został ogłoszony na E3, a według pewnych źródeł, urządzenie mamy zobaczyć już w 2020 roku. Jak działać ma nowa konsola do gier?

Microsoft podczas swojej konferencji w Los Angeles powiadomił o przyszłej technologii, która ma zrewolucjonizować rynek gier wideo. Inżynierowie, którzy stworzyli konsolę Xbox One X pracują nad nowym urządzeniem, mającym kodową nazwę Project Scarlett. Czym jest wspomniana konsola Xbox? Choć nie rozgadywano się na jej temat, Phil Spencer nazwał projekt rodziną urządzeń, co prawdopodobnie wskazuję na następną konsolę z tytułem Xbox One.

Brad Sams wspomniał w swoim artykule na Thurrott.com, że miał okazję dowiedzieć kiedy Microsoft chce dostarczyć wspomniane urządzenie. Nowa konsola Xbox ma być dostępna już w 2020, a wiedząc ile firma poświęciła usłudze Backward Compatibility, będzie ona kompatybilna z resztą maszyn posiadających logo Xbox One.

Z pewnością nowy Xbox nie będzie szukał kompromisu pomiędzy rozdzielczością 4K a płynnością 60 klatek/s. Może Project Scarlett to tylko jeszcze bardziej wydajny Xbox One X.

Zobaczmy tym samym, kiedy dostępne były konsole do gier tej generacji:

  • 2013: Xbox One / PS4
  • 2016: PS4 Pro
  • 2017:  Xbox One X
  • (2020): Nowy Xbox

Można się spodziewać, że gdzieś pomiędzy tym pojawi się również kolejna konsola Playstation, ale póki co, należy to traktować jako spekulacje. Wiemy tylko, że inżynierowie pracują nad nowym urządzeniem i innowacyjną technologią do strumieniowania gier, co w przyszłości może skutkować sprzedażą modeli bez napędów Blu-ray.

 

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl