Microsoft przedstawia nowy kontroler dla niepełnosprawnych graczy

Fanów gier wideo nie brakuje wśród graczy mających problem z poruszaniem się, którzy są mniej poradni aby obsługiwać standardowy kontroler Xbox.

Microsoft w związku z powyższym stara się zaradzić przeszkodom w grze na konsoli Xbox, dlatego w niedawnej aktualizacji wprowadził funkcję Co-Pilota, a teraz ma w ofercie nowe urządzenie, które zastąpi dotychczasowy kontroler. Xbox Adaptive Controller to innowacyjne rozwiązanie dla niepełnosprawnych, uwielbiających gry wideo. Daje większą swobodę w dostosowaniu przycisków, a nawet pozwala podpiąć zewnętrzne akcesoria jak joysticki, większe przyciski czy pedały.

Xbox Adaptive Controller 235.png

Firma Microsoft wkłada wiele wysiłku w opracowywanie technologii, która pozwoli połączyć ludzi na całym świecie, zważając również na ich stan zdrowia, dając poczucie równości. Zespół współpracował przy tym projekcie z wieloma ośrodkami, szpitalami i fundacjami dla niepełnosprawnych, także z ich pacjentami – graczami.

»Zobacz również: Inside Xbox 3 już 18 maja!

Xbox Adaptive Controller zastępuje wiele kosztownych rozwiązań i pozwala na dużo większą konfigurację. Do urządzenia podłączymy licencjonowane gadżety firm trzecich, np. QuadStick od PDP czy Extreme 3D Pro Joystick Logitecha. Całość pozwala na indywidualne mapowanie przycisków lub połączyć się z kontrolerem i grać z funkcją Co-Pilot.

Xbox Adaptive Controller kosztować ma 99$ i dostępny będzie jedynie za pośrednictwem Microsoft Store. W sprzedaży pojawi się w drugiej połowie 2018, a więcej o akcesorium dowiemy się na konferencji E3 2018, która odbędzie się już 10 czerwca.

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

2 komentarze Added

Join Discussion
  1. Pingback: Inside Xbox 3 – Lista streamów. Start 00:30 – World of Xbox 17 maja 2018

    […] Gears of War, No Man’s Sky, Divinity: Original Sin 2, Xbox Game Pass, PUBG czy też nowym Xbox Adaptive Controller. Nie zabraknąć ma też świetnych ogłoszeń. Na ten moment wiemy tak naprawdę tylko, gdyż […]

  2. Pingback: Co możemy spodziewać się na konferencji Microsoft podczas E3 2018? – World of Xbox 10 czerwca 2018

    […] technologie towarzyszą każdej konferencji, więc spodziewamy się wzmianek o nowym akcesoriach (Xbox Adaptive Controller, nowy kontroler Elite, bezprzewodowa kierownica i headset od […]

Podziel się swoją opinią!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Marzec 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031