Automatycznie odnawianie subskrypcji na Xbox One

Jak zapobiec samo przedłużeniu abonamentu?

Wielu z nas podpina karty kredytowe lub konta PayPal do usługi Xbox Live. Jest to bardzo wygodne przy robieniu zakupów, ale należy pamiętać, że subskrypcje jak Xbox Live Gold czy Xbox Game Pass będą automatycznie się odnawiać, jeśli wcześniej nie wyłączymy tej opcji.

Biorąc pod uwagę, że za dwa dni kończy się próbna wersja nowego abonamentu Xbox Game Pass, chcemy przypomnieć wszystkim o anulowaniu subskrypcji, jeżeli nie jesteście zdecydowani aby ją posiadać na kolejne miesiące. Koszt przedłużenia XGP to aktualnie 29,99 złotych.

Zrezygnować z usługi możemy poprzez przeglądarkę lub konsolę Xbox w bardzo prosty sposób. W pierwszym przypadku logujemy się na stronie www.xbox.com/pl-PL/, a następnie w menu gdzie znajduje się Nasz avatar wybieramy Subskrypcje. Tu pojawi nam się lista aktualnych, płatnych usług. Jeśli nie są one płacone przez karty lub konta płatnicze, to nie musicie się martwić o automatyczny pobór środków.

anulowanie xbox game pass

Zaznaczając Wyłącz automatyczne odnawianie nie będziemy już tracić nieświadomie Naszych środków. W kolejnym kroku wystarczy potwierdzić wyłączenie samoczynnego odnawiania i wyświetli nam się komunikat: Subskrypcja Xbox Game Pass nie będzie automatycznie odnawiana.

Jeżeli chcemy zrobić to samo z poziomu konsoli, musimy wejść kolejno we Wszystkie ustawienia>Konto>Subskrypcje. Tam zobaczymy wszystkie aktywne plany i możemy zmienić ustawienia płatności.

To wszystko. Warto sprawdzać te ustawienia, aby uniknąć obciążeń Naszych kont i tracić pieniądze tam, gdzie tego nie chcemy.


facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Marzec 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031