Aktualizacja Xbox. Sprawdzamy co nowego!

Insiderzy z kręgu Alpha otrzymali dziś najnowszą wersję systemu operacyjnego. Co nowego?

Po nieco dłuższym przestoju z updatami, Microsoft wraca do nas z garścią nowych funkcji. Te dotyczą głównie osiągnięć oraz czegoś, czego jeszcze na tej platformie nie było. Mowa tu o statusach.

Od teraz, osoby testujące nowe oprogramowanie mogą wybrać przykładowo status „Nie przeszkadzać”, dzięki czemu możemy zasygnalizować naszym znajomym, że nie jest to najlepszy moment na wysyłanie wiadomości, czy zaproszenia do gry, a wszelkie nadesłane pozostaną nam nie wyświetlone do momentu zmiany przez nas statusu. Rozwiązanie idealne dla streamerów oraz osób potrzebujących skupienia na grze.

Na przykład w trakcie zdobywania następnych osiągnięć, co ma być jeszcze łatwiejsze, dzięki świeżo przygotowanej sekcji „Najbliższe osiągnięcia”. Wszystko to zrobimy już za pośrednictwem bocznego menu. Nowa opcja pozwoli na sortowanie achievementsów z uwzględnieniem kategorii jak: najbardziej punktowane, najczęstsze, najrzadsze czy najtrudniejsze.

W oddzielnej zakładce podejrzeć możemy również ostatnich graczy z trybu wieloosobowego. Co istotne, oddzielnie dla konkretnej gry.

Zatroszczono się również o zarządzanie zasilaniem, z uwagi na prośby graczy. Od teraz oprócz automatycznego wyłączenia konsoli po jednej albo sześciu godzinach bezczynności, mamy do wyboru kolejne cztery warianty, co pozwoli na bardziej elastyczne zarządzanie energią. Aczkolwiek w moim przypadku konsola nadal wyświetla jedynie te dwie pierwsze możliwości.

Przed nami pozostaje jeszcze zapowiedziany Mini Game Hub, którego wyświetlić będziemy mogli w trakcie gry i cieszyć się podręcznymi informacjami dla tego własnie tytułu, takimi jak osoby również w niego grające, nadchodzące osiągnięcia i nie tylko.

Jeżeli więc jesteście członkami programu Insider i znajdujecie się w kręgu Alpha, nowe możliwości powinny być już dla Was dostępne po uprzednim pobraniu najnowszej wersji oprogramowania. Te powinno ważyć około 1 GB.

Marianek9 Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od ponad 3 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Grudzień 2018
pon wt śr czw pt sob nie
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31